Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Potrącenie 70% z zasiłku i renty

07.12.2018
Autor: I.

Potrącenie min. 70% z zasiłku pielęgnacyjnego i z renty inwalidzkiej – uważane jako obowiązkowe. Czy w 2018 r. jest inaczej niż w odpowiedzi na tym portalu?

Szanowna Pani,

nie wiem dokładnie, w jakim kontekście pyta Pani odnośnie 70 proc. potrącenia z kwoty zasiłku pielęgnacyjnego oraz z renty inwalidzkiej.

Natomiast zgodnie z art. 61 ust. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, opłatę za pobyt w domu pomocy społecznej wnosi mieszkaniec domu, nie więcej jednak niż 70 proc. swojego dochodu, a w przypadku osób małoletnich przedstawiciel ustawowy z dochodów dziecka, nie więcej niż 70 proc. tego dochodu.

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

Prawy panel

Sonda

Jak w tym roku spędzisz wakacje?

Biuletyn

Wspierają nas