Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Toruń: 100 zł miesięcznie dla dzieci z niepełnosprawnością

14.11.2018
Autor: oprac. Mateusz Różański, fot. pixabay.com
Źródło: tylkotorun.pl
prosta grafika: kobieta, mężczyzna i dziecko bez nogi otoczeni dłońmi

- 100 złotych miesięcznie i karta uprawniająca do korzystania ze zniżek w komunikacji miejskiej i instytucjach kultury – takie propozycje mają dla osób z niepełnosprawnością władze Torunia.

Już w kampanii wyborczej ubiegający się o reelekcję prezydent Torunia Michał Zaleski obiecywał wprowadzenie karty rencisty i osoby niepełnosprawnej na wzór funkcjonującej już z powodzeniem Toruńskiej Karty Seniora.

Zwiększyć udział w życiu miasta

Jak czytamy w programie wyborczym Michała Zaleskiego, celem karty ma być zwiększenie udziału jej posiadaczy w życiu miasta, w tym ułatwienie dostępu do dóbr kultury, turystyki i rekreacji. Renciści uzyskają zniżki na zakup okresowych biletów komunikacji publicznej.

Jak podaje portal Tylkotorun.pl, obecnie trwają w prace nad przygotowaniem zasad wprowadzenia karty i warunków technicznych m.in. stworzenie oprogramowania do wydruku kart, opracowanie wzoru graficznego karty, itd.

- W celu udzielenia zniżek dla posiadaczy karty konieczne jest pozyskanie partnerów/przedsiębiorców chętnych do współpracy i udzielania zniżek oraz podpisanie z nimi stosownych porozumień – wyjaśniała portalowi Tylkotorun.pl Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowy prezydenta Torunia.

100 zł dla 1100 dzieci

Oprócz karty rencisty i osoby niepełnosprawnej toruńskie władze pracują nad wprowadzeniem świadczenia w wysokości 100 zł miesięcznie dla dzieci z niepełnosprawnościami, które ma trafić według szacunków do 1,1 tys. młodych osób, a roczny koszt programu może wynieść ok. 1,32 mln zł.  Program ma też być obwarowany kryterium dochodowym, którego wysokość ustali rada miasta.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Masło maślane
    Paweł
    14.11.2018, 14:19
    Przecież ulgi na komunikację pidlegają ulgom ustawowym i jasną rzeczą jest fakt że 1 grupa jeździ za darmo a 2 ze zniżką więc co tu jeszcze wymyślać?
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas