Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Polski Związek Głuchych ma nowy zarząd

08.07.2010
Autor: Magdalena Gajda
Źródło: www.pzg.org.pl, www.onsi.pl

Z końcem czerwca, stanowisko prezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Głuchych objęła Kajetana Maciejska – Roczan. Na ostatnim zebraniu plenarnym PZG wybrał również pozostałych członków zarządu.

Kajetana Maciejska – Roczan jest absolwentką wydziału biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Po ukończeniu studiów, przez 17 lat pracowała w Państwowym Zakładzie Higieny. Przez kolejne 17 była wychowawcą oraz nauczycielką biologii, chemii oraz przystosowania do życia w rodzinie w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Głuchych w Warszawie. Obecnie kieruje Ośrodkiem Rehabilitacji i Wsparcia Społecznego Niesłyszących w Warszawie. W Polskim Związku Głuchych pracuje społecznie od 1971 r. Wcześniej była również przewodniczącą Klubu Niesłyszących Studentów i Abolwentów Wyższych Uczelni „Fabulinus”, sekretarzem Warszawskiego Klubu Sportowego „WARS”, wiceprezesem Zarządu Koła Terenowego w Warszawie i Oddziału Mazowieckiego PZG, a także - w latach 2005-2009 – członkiem zarządu Europejskiej Unii Głuchych.

W składzie nowego zarządu PZG znaleźli się również: wiceprezesi - Krzysztof Kowal oraz Adam Stromidło, sekretarz zarządu Danuta Stępień oraz członkowie prezydium: Stanisław Mizerski, Piotr Nowak, Józef Topczenko, Jarosław Duszak  oraz Marek Krzysztof Lasecki

W oświadczeniu przesłanym przez I wiceprezesa PZG Krzysztofa Kowala do redakcji serwisu ONSI.pl skierowanego do osób niesłyszących i słabo słyszących, nowe władze związku zapewniają, iż „nowy prezes PZG wraz ze współpracownikami podejmie się ciężkiej pracy poprawy nadszarpniętego w ostatnim czasie wizerunku i poprawy sytuacji finansowej Polskiego Związku Głuchych”.

Przypomnijmy, że 22 czerwca Polski Związek Głuchych przystąpił do partnerstwa „Telewizja bez barier”, w skład którego wchodzą również Telewizja Polska SA, Fundacja Widzialni oraz Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym. Celem partnerstwa jest rozwijanie technologii, które umożliwią osobom, niesłyszącym, słabo słyszącym, niewidomym i głuchoniewidomym jak najszerszy dostęp do programów telewizyjnych. 


 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy marihuana lecznicza powinna być dostępna dla pacjentów w Polsce?

Biuletyn