Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zarząd Integracji: „będziemy kontynuować wielkie dzieło śp. Piotra Pawłowskiego”

09.11.2018
Autor: Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji i Fundacji Integracja
Logo Integracji

Drodzy Przyjaciele Integracji!

Minął miesiąc, od kiedy odszedł od nas śp. Piotr Pawłowski, twórca i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Integracja. Dla nas wszystkich był to czas przepełniony smutkiem i do dziś nie możemy pogodzić się z tą ogromną stratą.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa, skierowane pod naszym adresem. Za pamięć, współczucie, solidarność i cześć oddaną podczas Jego ostatniej drogi. Dobrze w tak ciężkiej próbie czuć, że otaczają nas Przyjaciele.

Doskonale wiemy, że Piotr jest nie do zastąpienia. Był nie tylko wybitnym człowiekiem i charyzmatycznym liderem. Wszystko, co stworzył i realizował, miało charakter pionierski, wizjonerski i dalekosiężny. Był działaczem społecznym wyprzedzającym swoje czasy, widzącym więcej, szerzej i dalej.

Od początku jako Zarząd wspieraliśmy Piotra w jego walce o prawa osób z niepełnosprawnością. Przez te ponad dwie dekady przekazał nam ogromną wiedzę i pewien unikatowy sposób działania. Mamy więc doświadczenie, nakreśloną misję i oddanych Przyjaciół, których zapraszamy do współpracy. Mamy też w końcu bardzo dobry Zespół pracowników zaprawionych w wieloletnich bojach.

Dlatego bez cienia wątpliwości podjęliśmy decyzję, że będziemy kontynuować wielkie dzieło śp. Piotra Pawłowskiego! Decyzją Zarządów Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji i Fundacji Integracja, na ich czele stanie Ewa Pawłowska, która nie pozwoli zgasnąć wielkiej idei świata bez barier, wznieconej przez jej śp. Męża.

 • To dzięki Niemu jesteśmy ekspertem i nadal chcemy być liderem w tworzeniu świata bez barier – architektonicznych, cyfrowych, społecznych.
 • Będziemy kontynuować codzienną pracę Centrów Integracja i portalu Sprawniwpracy.com nad aktywizacją zawodową osób z niepełnosprawnością, przybliżaniem ich do rynku pracy, a pracodawców do nich.
 • Wciąż prowadzić będziemy największą platformę informacyjną w Polsce o tematyce niepełnosprawności, na którą składają się głównie magazyn „Integracja” i portal Niepelnosprawni.pl.
 • Osoby z niepełnosprawnością, ich rodzice, opiekunowie, pracujący z nimi specjaliści i wszyscy zainteresowani cały czas mogą liczyć na nasze Centra Integracja oraz Infolinię w szukaniu odpowiedzi na wszelkie pytania natury socjalno-prawnej.
 • Będziemy wciąż zmieniać świadomość społeczeństwa na temat osób z niepełnosprawnością, m.in. realizując kolejne kampanie społeczne, promując piękne postawy w konkursie „Człowiek bez barier”, integrując osoby pełnosprawne i z niepełnosprawnością na dorocznej Wielkiej Gali Integracji.

Nie ustaniemy w walce o stworzenie świata przyjaznego i dostępnego dla wszystkich!

 

Ewa Pawłowska
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji i Fundacji Integracja

Wadim Orłowski
Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji

Beata Łoza
Skarbnik Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji

Marzena Gancarczyk
Członek Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji

Anna Szygenda
Członek Zarządu Fundacji Integracja

Tomasz Przybysz-Przybyszewski
Członek Zarządu Fundacji Integracja

Komentarz

 • MLNPL
  Mlnpl
  09.11.2018, 17:30
  Tak trzymać

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Wspierają nas