Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Łódź: Teatr JiM zaprasza na spektakl pt. „Na pełnym morzu”

16.10.2018
Autor: inf. pras., fot. sxc.hu
publiczność siedząca w teatrze, w tle czerwona kurtyna

To będzie niezwykły spektakl. Aktorzy z niepełnosprawnością Teatru Fundacji JiM na deskach Teatru DOM wystawią nagrodzoną przez ministra kultury adaptację sztuki Sławomira Mrożka pt. „Na pełnym morzu”.

Spektakl mówi o przekraczaniu granic niepełnosprawności, swoistej walce o samodzielność, wykraczaniu poza ramy sztampowych działań, o społecznej akceptacji odmienności. Cała sztuka odbywa się bez jednego wypowiedzianego na głos słowa – co jeszcze silniej wzmacnia jej wymowę i treść.

Teatr JiM tworzy swoje widowiska od początku do końca. Grupa teatralna przygotowuje kostiumy, scenografie, dekoracje. Działa pod okiem profesjonalnych aktorów i ma na koncie realizację wielu przedstawień. Spektakl „Na pełnym morzu” zdobył główną nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2018 na XVI Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych w Tczewie.

Dodatkowo wystawa fotografii

- Dzięki zadaniom aktorskim niepełnosprawne osoby z fundacji poznają specyfikę teatru, rozwijają się, a także budują swoją pewność siebie – mówi Tomasz Michałowicz, prezes Fundacji JiM. – To zresztą jedno z naszych nadrzędnych zadań: sprawić, by zarówno dzieci jak i dorośli z Fundacji JiM byli w jak największym stopniu samodzielni.

Spektakl w Teatrze DOM będzie miał wyjątkową oprawę. Towarzyszyć mu będzie wystawa fotografii pt. „Pozwól, że zrobię to sam”, której głównymi bohaterami są osoby uczestniczące w Warsztatach Terapii Zajęciowych, ukazani podczas codziennej pracy. Sztukę poprzedzi również projekcja materiału na temat Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz układ choreograficzny pt. „Jestem” przygotowany specjalnie na tę okazję. Podczas wydarzenia odbędzie się ponadto kiermasz plac plastycznych wykonanych przez podopiecznych WTZ.

Termin spektaklu: 25 października 2018 o godz. 18. Miejsce: Teatr DOM ul. Piotrkowska 243 w Łodzi. Cena biletu: 10 zł. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony zostanie na funkcjonowanie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Fundacji JiM. Bilety do nabycia na stronie Fundacji JiM.

O Fundacji JiM

Fundacja JiM jest największą w Polsce fundacją niosącą pomoc dzieciom z autyzmem. Fundacja walczy o lepszy świat dla nich, wpływając na rozwiązania prawne. Opiekuje się bezpośrednio ponad 7 000 dzieci z całej Polski, zapewniając i finansując niezbędną terapię oraz wspierając rodziców poprzez wiedzę szkolenia i pomoc prawną. Co roku, lekarze z Kliniki JiM diagnozują bezpłatnie kilkaset maluchów. Ponadto Fundacja prowadzi przedszkole i szkoły dla dzieci z autyzmem oraz wspiera osoby dorosłe. Tworzy kampanie społeczne niosące wiedzę o autyzmie, takie jak „Polska na Niebiesko”.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas