Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dlaczego w orzeczeniu są tylko 3 symbole niepełnosprawności?

19.10.2018
Autor: B.

Dlaczego mogą być tylko 3 symbole o niepełnosprawności? Mam 05-R, 07-S i 10-N. Natomiast mam duży niedosłuch i nie mogę odliczyć aparatów słuchowych, jak również nie mogę odliczyć protez zębowych. To jest kompletna bzdura, że to nie są rzeczy udogadniające życie. To ustalał człowiek bez konsultacji z ludźmi chorymi.

Szanowny Panie,

zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności z dnia 15 lipca 2003 r. (tj. Dz.U. 2015 r., poz. 1110 z późn. zm.), § 32 ust 4, orzeczenie może zawierać więcej niż jeden symbol przyczyny niepełnosprawności, nie więcej niż trzy symbole schorzeń, które w porównywalnym stopniu wpływają na zaburzenie funkcji organizmu.

Z uwagi na fakt, iż kwestie podatkowe dotyczą indywidualnych stanów faktycznych, polecam Panu w sprawach podatkowych kontakt z Krajową Informacją Skarbową, czynną od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00 – z telefonu stacjonarnego: 801 055 055, z telefonu komórkowego: 22 330 0330.

Z poważaniem,

dr Michał Urban, radca prawny

Prawy panel

Sonda

Jak w tym roku spędzisz wakacje?

Biuletyn

Wspierają nas