Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Z MPD na co dzień” – Ogólnopolska Bezpłatna Konferencja dla rodzin

18.09.2018
Autor: inf. pras.
plakat dwójki przytulających się dzieci, z cego jedno ma mózgowe porażenie dziecięce

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego to wydarzenie propagowane od lat. MPD statystycznie występuje u dwóch na tysiąc urodzonych dzieci, a na świecie obecnie jest ponad 17 milionów osób z tą niepełnosprawnością. Z ramach tego dnia, Ośrodek Polanika organizuje już po raz drugi Ogólnopolską Bezpłatną Konferencję dla rodzin pod hasłem „Z MPD na co dzień”. Rejestracja na wydarzenia tylko do 3 października.

Podczas konferencji, która odbędzie się w sobotę 6 października, poruszone zostaną między innymi takie tematy jak: rehabilitacja ruchowa, dobór odpowiedniego sprzętu ułatwiającego życie codzienne czy pasja osób z niepełnosprawnością – malowanie stopami.

- Wykłady prowadzone będą przez specjalistów od lat zajmujących się tematem Mózgowego Porażenia Dziecięcego, także przez specjalistów z Ośrodka Rehabilitacyjnego Polanika. Rodzice, którzy przyjadą z dziećmi będą mogli skorzystać również z bezpłatnych konsultacji fizjoterapeutycznych oraz psychologicznych dla dzieci niemówiących – mówi Paulina Pięta, pomysłodawczyni i organizatorka wydarzenia.

W czasie wykładów dzieci wezmą udział w bezpłatnych animacjach dostosowanych do ich potrzeb: zajęciach plastycznych, grach i zabawach. Po wcześniejszej rezerwacji będzie także możliwość skorzystania z hipoterapii czy bezpłatnego wejścia na basen.

Harmonogram oraz bezpłatna obowiązkowa rejestracja online na konferencję „Z MPD na co dzień” dostępna jest na stronie Ośrodka do 3 października.


Ośrodek Polanika to doświadczony organizator cieszących się zainteresowaniem konferencji, integrujących rodziców dzieci z konkretnymi schorzeniami. Każdego roku w grudniu Ośrodek organizuje spotkanie poświęcone spektrum autyzmu, a w marcu związane z Zespołem Downa.

Patronat Honorowy nad konferencją objął Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Marszałek Województwa Świątokrzyskiego.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co zapamiętałaś/-eś z ostatniej komisji orzekającej o niepełnosprawności – Twojej lub Twojego dziecka?

Biuletyn

Wspierają nas