Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

NFZ zapłaci więcej za skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów

18.09.2018
Autor: PAP, fot. sxc.hu
grafika trzy rzędy po trzy sylwetki

Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci więcej placówkom medycznym za skrócenie kolejek do ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS). Zarządzenie w tej sprawie wydał w poniedziałek, 17 września, prezes NFZ Andrzej Jacyna.

Zarządzenie dotyczy udzielania świadczeń w zakresach: endokrynologia, endokrynologia dla dzieci, gastroenterologia, gastroenterologia dla dzieci, kardiologia, kardiologia dziecięca, neurochirurgia, neurochirurgia dla dzieci, okulistyka, okulistyka dla dzieci.

Warunkiem zastosowania bardziej korzystnego rozliczenia (zastosowanie współczynnika 1,2) jest skrócenie czasu oczekiwania do AOS w „przypadku stabilnym” o nie mniej niż 20 proc., „w stosunku do średniego czasu oczekiwania z okresu sprawozdawczego poprzedzającego bezpośrednio dany okres sprawozdawczy, mierzonego na ostatni dzień okresu sprawozdawczego”.

Czytamy w zarządzeniu prezesa, żeby placówka medyczna otrzymała wyższą wycenę za świadczenia w AOS „liczba osób skreślonych z listy oczekujących z powodu wykonania świadczenia w danym okresie sprawozdawczym jest większa niż liczba osób skreślonych z listy oczekujących z powodu wykonania świadczenia w okresie sprawozdawczym bezpośrednio poprzedzającym dany okres sprawozdawczy”.

Przepisy zarządzenia mają zastosowanie do świadczeń udzielanych poza systemem podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej od dnia 1 września 2018 r.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jaki według Ciebie jest największy problem dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością w Polsce?

Biuletyn

Wspierają nas