Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Uprawnienia dla stopnia umiarkowanego wg ustawy z maja 2018 roku

21.09.2018
Autor: K.

Jakie preferencje daje ustawa ważna od 1 lipca 2018 roku dla inwalidy, stopień umiarkowany, w wieku powyżej 72 lat? Inwalidztwo w związku z wypadkiem przy pracy oraz pracy 22 lata w warunkach uciążliwych?

Szanowny Panie,

Ustawa z dnia 9 maja 2018 r. (Dz.U. 2018 r., poz. 932) o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności, która weszła w życie z dniem 1 lipca 2018 r., nie obejmuje niestety osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Jeżeli chciałby Pan dowiedzieć się więcej, co przysługuje osobie z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem

Natomiast w przypadku najbliższej wizyty lekarskiej zachęcam Pana do podjęcia rozmowy w Pana przychodni, czy może Pan skorzystać z bezpłatnych świadczeń wynikających z Ustawy z dnia 27.08.2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (dotyczy to np.: inwalidów wojennych i wojskowych, cywilnych niewidomych ofiar działań wojennych oraz osób represjonowanych). Chodzi o ustalenie, czy przysługują Panu bezpłatne świadczenia na innej podstawie, niż te, które wprowadziła ustawa z dnia 9 maja 2018 r.

Z poważaniem,

dr Michał Urban, radca prawny

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas