Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Złoty dzień w Dublinie. Jabłońska i Golus Mistrzami Europy w pływaniu

16.08.2018
Autor: Adrian Lipiński, fot. screen YouTube/Paralympic Games
Od lewej: Szwajcar Joshua Grob ze srebrnym medalem, Michał Golus ze złotem i Hiszpan Sergio Salvador Martos Minguet z brązem

Dwa złote medale wywalczyli reprezentanci Polski: Oliwia Jabłońska i Michał Golus podczas Mistrzostw Europy w pływaniu, rozgrywanych w irlandzkim Dublinie. Biało-czerwoni po trzech dniach rywalizacji mają na koncie pięć krążków: dwa złota, jedno srebro i dwa brązy.

Największy sukces w dotychczasowej karierze osiągnął w Dublinie Michał Golus. 22-latek sięgnął po złoto Mistrzostw Europy na dystansie 50m st. dowolnym S8 z czasem 28,06s. Za nim uplasowali się ze stratą: 0,37s Szwajcar Joshua Grob oraz o 0,61s Hiszpan Sergio Salvador Martos Minguet. W tej konkurencji odpowiednio siódme i ósme miejsce zajęły Monika Belczewska i Nikola Kacik.

Oliwia Jabłońska
Oliwia Jabłońska

To nie był jednak koniec medalowych emocji tego dnia z udziałem Polaków. Bezkonkurencyjna okazała się na 400m st. dowolnym S10 Oliwia Jabłońska. 21-latka uzyskała czas 4:34.37. Ze srebra cieszyła się Węgierka Bianka Pap, która straciła 5,28s. Podium uzupełniła francuska pływaczka Elodie Lorandi – rekordzistka Europy uzyskała czas 4:40.02 min. (+5,65s). Po Jabłońskiej startował jeszcze Igor Hrehorowicz, który zajął ósme miejsce w finale 100m st. motylkowym S9.

Polska ma już pięć medali z tegorocznych Mistrzostw Europy w pływaniu. Wcześniej srebro wywalczył Jacek Czech na 50m st. grzbietowym S2, zaś brązy zdobyli Kamil Rzetelski na 100m st. motylkowym S13 oraz Wojciech Makowski na 50m st. dowolnym S11.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas