Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Spłonął ośrodek dla dzieci z niepełnosprawnością. Trwa zbiórka pieniędzy na remont

18.07.2018
Autor: oprac. Mateusz Różański, fot. sxc.hu
Źródło: gosc.pl
Ogień trawiący drzwi. Na pierwszym planie strażak

W nocy z 11 na 12 lipca spłonął Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w katowickiej dzielnicy Giszowiec, który był przeznaczony dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy.

Jak podaje portal gosc.pl, podpalona została główna siedziba ośrodka przy ul. Gościnnej 8 w Katowicach. Straty spowodowane pożarem są ogromne. Ogień zniszczył budynek, a także sprzęt rehabilitacyjny, zabawki, dokumenty, komputery. W związku z tym, do odwołania zawieszono zajęcia ze specjalistami (rehabilitacja, psycholog i logopeda).

- Praktycznie wszystko jest do wymiany, do remontu. Każda Sala, każde pomieszczenie – mówi Anna Szczepaniak, zastępca dyrektora ośrodka.

Na profilu ośrodka na portalu Facebook opublikowano apel o pomoc zarówno w odbudowaniu ośrodka, jak i w schwytaniu sprawców podpalenia, czym zajmuje się już katowicka policja.

Na portalu Pomagam.pl trwa zbiórka pieniędzy na remont spalonych pomieszczeń. Środki finansowe mogą być również przekazywane na konto ośrodka 03 1020 2313 0000 3102 0174 9571 z dopiskiem „na Ośrodek”.

Więcej przeczytasz na portalu gosc.pl.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy w Kościele katolickim osoba z niepełnosprawnością powinna mieć możliwość zostać księdzem lub zakonnikiem/zakonnicą?

Biuletyn

Wspierają nas