Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wyślij zdjęcie swojej twórczości do Integracji!

11.07.2018
Autor: Integracja, fot. Maciej Furmaniak, Teresa Kruczyńska, Klaudia i Szymon Popiel, Jakub Gosk, Anna Krzemińska, Jerzy Derewiecki
cztery zdjęcia: skaczący do szyby tygrys, dinozaury z plasteliny, wycinanka różowa, pies na torach

Do Integracji wpłynęło wiele ciekawych prac artystycznych w związku z ogłoszoną, zaledwie tydzień temu, inicjatywą promocji twórczości osób z niepełnosprawnością na telebimie podczas Wielkiej Gali Integracji w listopadzie. Kilka wybranych prac co tydzień będzie publikowane na portalu Niepelnosprawni.pl i Facebooku Integracji.

Od ponad 20 lat Integracja organizuje Wielką Galę Integracji, czyli największe święto osób z niepełnosprawnością w Polsce, z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W tym roku organizacja postawiła sobie za cel promocję talentów i zdolności osób z niepełnosprawnością – zdjęcia ich twórczości będą prezentowane na telebimie podczas Wielkiej Gali Integracji.

Tygrys podbiegający do szyby w ZOO
fot. Maciej Furmaniak

Zdjęcie autorstwa Macieja Furmaniaka, 15-letniego chłopca z autyzmem i zespołem Tourette’a, który przez zdjęcia wyraża swoją wrażliwość wobec świata zewnętrznego. Maciej miał wystawę swoich fotografii na Kongresie Kobiet w Łodzi w 2018 r.

Kwiaty na łące i motyle wykonane haftem krzyżykowym
fot. Teresa Kruczyńska

Praca Teresy Kruczyńskiej, której pasją jest haft krzyżykowy. Na co dzień uczęszcza na Warsztat Terapii Zajęciowej, gdzie wykonuje obrazy, kartki okolicznościowe, zakładki do książek, itp. Pani Teresa bierze udział w jarmarkach, targach, plenerach oraz próbuje swoich sił w konkursach plastycznych ogólnopolskich i międzynarodowych.

portret uśmiechnietej dziewczyny w kapeluszu, okularach i zielonymi włosami
fot. Klaudia Popiel

cały stół zatawiony kolorowymi dinozaurami z plasteliny
fot. Szymon Popiel

Prace wykonane przez rodzeństwo – Klaudię i Szymona Popiel. Klaudia rysuje różne fikcyjne postacie, a Szymon lepi dinozaury z plasteliny.

Abstrakcyjny obraz Jakuba Goska w większości wypełniony kolorami niebieskim, zielonym, żółtym i czerwonym
fot. Jakub Gosk

Obraz pt. „Wiosna” inspirowany muzyką klasyczną autorstwa czternastoletniego Jakuba Goska z autyzmem.

wycięta różowa serwetka z papieru
fot. Anna Krzemińska

Ozdobna serwetka z papieru wykonana przez Annę Krzemińską, która zajmuje się rękodziełem od 2001 roku. Jest to dla niej odskocznia od problemów dnia codziennego.

Pies na torach, w tle zachodzące słońce
fot. Jerzy Derewiecki

Zdjęcie Jerzego Derewickiego, którego pasją jest fotografika. Za swoje prace otrzymał już 12 nagród w konkursach fotograficznych.

Czekamy na Ciebie!

Nabór prac nadal trwa, dlatego Integracja zaprasza wszystkie osoby z niepełnosprawnością do wysyłania zdjęć swojej twórczości, która może być wykonana manualnie (np. obraz, rzeźba, rękodzieło, itd.) i cyfrowo (np. fotografie, grafiki, itd.).

Tematyka jest dowolna, dot. codziennego życia lub wakacji czy ukazująca pasje i zainteresowania.

Sfotografowane prace, opatrzone imieniem i nazwiskiem autora należy wysłać na e-maila: tworczosc@integracja.org.

Dla osób lub instytucji, które wyślą najwięcej prac przewidywane jest pierwszeństwo w rezerwacji bezpłatnych biletów na Galę, która odbędzie się w listopadzie, oraz możliwość zdobycia autografów i zrobienia zdjęć z tegorocznymi gwiazdami Wielkiej Gali Integracji.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • dotyczy biletu na Galę Integracji
  Alicja Szymczak
  31.10.2018, 20:17
  Witam serdecznie! Wysłałam 24 zdjęcia i mam nadzieje że otrzymam bilet bezpłatny na tę wielką uroczystość - bardzo proszę o odpowiedź Alicja Szymczak
  odpowiedz na komentarz
 • alicja.szymczak@onet.pl
  Alicja Szymczak
  31.10.2018, 20:12
  Witam serdecznie!Chciałabym się dowiedzieć czy otrzymam bilet na Galę w listopadzie?- pozdrawiam i proszę o odpowiedź Alicja Szymczak
  odpowiedz na komentarz
 • Dyskryminacja
  Monika
  07.08.2018, 13:16
  A co z osobami piszącymi prozą? Czytać się już nikomu nie chce w tym kraju? Toż to jawna... dyskryminacja. Jako zadość uczynienie proszę o ogłoszenie konkursu literackiego z naprawdę wartościowymi nagrodami. Pozdrawiam :-).
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy popierasz przyznanie świadczenia 500 zł osobom z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas