Przejdź do treści głównej

Polscy juniorzy Amp Futbol po obozie w Rzymie! [WIDEO]

Młodzi piłkarze po amputacjach i z wadami kończyn z całej Europy spotkali się w Rzymie na międzynarodowym obozie ampfutbolowych juniorów. Na III edycji organizowanego przez Europejską Federacją Amp Futbol i wspieranego przez UEFA Junior Campu nie mogło zabraknąć również zawodników i trenerów z Polski. Dzięki organizacji corocznych obozów juniorski ampfutbol rozwija się w coraz większej ilości krajów, a nasi młodzi zawodnicy liczą na to, że już we wrześniu dołączą do nich nowi koledzy.

- Polska może być dumna ze swoich ampfutbolowych juniorów! – powiedział Simon Baker sekretarz Europejskiej Federacji Amp Futbol. – Obserwując ich w trakcie obozu widziałem wielu świetnych zawodników, którzy w przyszłości na pewno zagrają w reprezentacji Polski. Również trenerzy i rodzice zrobili na mnie świetne wrażenie. Mam nadzieję, że Amp Futbol w waszym kraju nadal będzie się tak dobrze rozwijał – dodał były kapitan ampfutbolowej kadry Irlandii.

Trening czyni mistrza

Coroczne międzynarodowe obozy mają na celu wsparcie rozwoju juniorskich programów w różnych europejskich krajach. Tak właśnie było w Polsce, gdzie pierwsze próby organizacji treningów dla ampfutbolowych juniorów podjęto w 2016 roku przy okazji historycznego campu w Dublinie. W dalszym rozwoju działań skierowanych do dzieci i młodzieży pomogła organizacja drugiego europejskiego obozu, który rok temu odbył się w Warszawie. Aktualnie Stowarzyszenie Amp Futbol organizuje już regularne ogólnopolskie, darmowe zgrupowania, na które przyjeżdżają zawodnicy z całego kraju (kolejne odbędzie się już w połowie września w Warszawie). To właśnie uczestnicy tych zgrupowań reprezentowali nasz kraj w stolicy Włoch.

- Obóz w Rzymie był dla mnie kolejną świetną ampfutbolową przygodą. Fajnie było spotkać się ze znajomymi z poprzednich obozów oraz zwiedzić tak wiele niesamowitych zabytków, które zapierały dech w piersiach. Obóz był intensywny, ale bardzo przyjemny. Dzięki niemu mogłem znowu cieszyć się grą w piłkę – powiedział 16-letni Krystian Kapłon, najstarszy z polskich uczestników campu, który jest już członkiem Reprezentacji Polski Amp Futbol.

Międzynarodowe ćwiczenia

Partnerem wyjazdu juniorów na camp do Włoch została marka KUBUŚ, która wspiera aktywny tryb życia wśród dzieci w ramach akcji Rusz się z Kubusiem. Dzięki temu wsparciu w międzynarodowym obozie wzięło udział więcej zawodników z Polski. Oprócz juniorów i ich rodziców do Włoch polecieli również polscy trenerzy – Maciej Kozik, Łukasz Kacprzak i Dawid Polak. Szkoleniowcy prowadzili zajęcia z zawodnikami z Anglii, Turcji, Niemiec, Irlandii, Szkocji, Grecji, Gruzji, Holandii oraz oczywiście Polski i Włoch.

- Coroczny międzynarodowy obóz daje możliwość wymiany doświadczeń, ale również porównania poziomu sportowego. Świetnie było zobaczyć, jak juniorski ampfutbol rozwija się we wszystkich krajach i jak dobrze nasi zawodnicy radzą sobie na tle Turków, Anglików, czy Niemców – mówi trener Akademii Amp Futbol Varsovia Łukasz Kacprzak.

Dumni rodzice

Również rodzice, którzy co roku towarzyszą zawodnikom w obozach, są dumni ze swoich dzieci oraz chwalą pomysł Europejskiej Federacji.

- Junior Camp w Rzymie to był cudowny czas dla dzieciaków, ale też i dla nas rodziców. Nauka nowych umiejętności sportowych, współzawodnictwo, zdrowa rywalizacja szły w parze z integracją, nowymi przyjaźniami, nauką szacunku i tolerancji. Cieszę się, że jako mama po raz trzeci mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu. Te obozy sprawiają, że powstają przyjaźnie na całe życie i dla mnie to jest ich największa wartość – powiedziała Anna Woźniak, mama 16-letniego bramkarza Igora.

Kolejny międzynarodowy Junior Camp dopiero za rok, ale kolejne ogólnopolskie zgrupowanie odbędzie się już 15-16 września w Warszawie. Zapraszamy do zgłaszania się wszystkich młodych chętnych po jednostronnej amputacji, lub z inną wadą nogi lub ręki. Udział w zgrupowaniach jest bezpłatny. Warto!

Partnerem wyjazdu Juniorów Amp Futbol na międzynarodowy obóz do Rzymu był KUBUŚ.

Podsumowanie

  • W Amp Futbol mogą grać osoby po jednostronnej amputacji, lub z wadą wrodzoną nogi, lub ręki.
  • Na zgrupowania juniorskie Stowarzyszenie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 5-18 lat.
  • Amp Futbol Polska prowadzi również stałą ogólnopolską rekrutację dorosłych zawodników.
  • Stowarzyszenie prowadzi również w Warszawie Akademię piłkarską dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami ruchowymi.

Zgłoszenia i informacje pod mailem: rekrutacja@ampfutbol.pl lub nr telefonu: 669 982 629. Więcej informacji na stronie Amp Futbol Polska.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Powiązane filmy

Prawy panel

Wspierają nas