Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dofinansowanie obozu dziecka z orzeczeniem

19.07.2018
Autor: C.

Czy można złożyć wniosek o dofinansowanie obozu, na który jedzie dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności?

Szanowny Panie,

przepisy Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tj. Dz. U. 2018, poz. 511 z późn. zm.) zawierają uregulowania dotyczące rehabilitacji osób z niepełnosprawnością (art. 7 do art. 10f ustawy o rehabilitacji).

W przypadku turnusów rehabilitacyjnych o dofinansowanie ze środków PFRON może ubiegać się osoba posiadająca orzeczenie o:

  • zakwalifikowaniu przez organy orzekające do jednego z trzech stopni niepełnosprawności lub
  • całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy na podstawie odrębnych przepisów lub niepełnosprawności, wydane przed ukończeniem 16. roku życia.

Dalsze ważne i szczegółowe informacje dotyczące kwestii związanej z turnusem rehabilitacyjnym znajdzie Pan na stronie PFRON.

Z poważaniem,

dr Michał Urban, radca prawny

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas