Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wrocław Cup w tenisie na wózkach – zagra 60 zawodników z 15 krajów

26.06.2018
Autor: PAP, fot. zawodnicy Wrocław Tenis Cup 2017, archiwum redakcji
dwóch tenisistów uściska dłonie

Blisko 60 zawodników z 15 krajów weźmie udział w 16. turnieju w tenisie na wózkach Wrocław Cup (26-30 czerwca). Pula nagród wynosi 22 tys. dolarów. Najwyżej rozstawieni to Niemka Katharina Kruger i Holender Thomas Egberink.

- W ciągu 16 lat przez naszą imprezę przewinęło się wielu zawodników z różnych krajów. Ranga zawodów rośnie, a wraz z nią pula nagród. W tym roku wynosi 22 tys. dolarów. Wrocław Cup przyciąga też coraz lepszych graczy – powiedział na konferencji prasowej dyrektor turnieju Maciej Hrycyszyn.

Na kortach Redeco przy alei Hallera wystąpią reprezentanci m.in. Austrii, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Japonii, a po raz pierwszy Brazylii i Chile. Najliczniejszą grupę - 25 zawodników - stanowią Polacy.

- Wśród kobiet mamy Niemkę Katharinę Kruger z pierwszej dziesiątki rankingu światowego. Z kolei w gronie mężczyzn jest 14. rakieta globu Holender Thomas Egberink. Drugi rozstawiony to Austriak Martin Legner, bardzo doświadczony zawodnik. Cieszę się także na start Kamila Fabisiaka, obecnie najwyżej notowanego polskiego zawodnika w rankingu ITF – wyliczał Hrycyszyn.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy próbowałaś/-eś już skorzystać z nowych uprawnień osób ze znacznym stopniem w dostępie do lekarzy specjalistów, rehabilitacji, wyrobów medycznych i aptek?

Biuletyn

Wspierają nas