Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Cenne inicjatywy: Pomoc To Moc!

30.05.2018
Autor: Materiał przygotowany we współpracy z PZU, fot. shutterstock.com
Źródło: Integracja 2/2018
cztery osoby: małżeństwo i 2 dzieci jadą na rowerach

Piknik sportowy, warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na wakacjach i rehabilitacja dzieci z niepełnosprawnością – to zaledwie kilka z pomysłów zgłoszonych w akcji PZU „Pomoc To Moc”.

Macie pomysł na inicjatywę, która zwiększy bezpieczeństwo Waszej społeczności? Świetnie! Pomożemy Wam ją zrealizować. Pomoc To Moc!

Właśnie ruszyła ogólnopolska akcja prewencyjna PZU, skierowana do społeczności lokalnych. Jej głównym założeniem jest finansowe i organizacyjne wsparcie osób oraz grup, które najlepiej znają potrzeby swoich środowisk i chcą wpływać na poprawę ich bezpieczeństwa i zdrowia. Dotację finansową zapewni PZU z funduszu prewencyjnego.

Do pomocy trzeba dwojga

Czekamy na Wasze pomysły! Do udziału w akcji „Pomoc To Moc” i wsparcia organizacyjnego przy realizacji projektu PZU zachęca także Partnerów merytorycznych – organizacje pożytku publicznego. Zadaniem wybranej organizacji jest czuwanie nad realizacją projektu, ale też przyjęcie i rozliczenie dofinansowania z PZU. Nazwy organizacji partnerskich widnieją na stronie www.pomoctomoc.pl wśród Partnerów akcji.

Społeczność lokalna, która zwróci się do PZU z pomysłem prewencyjnym, wybiera instytucję partnerską z tej listy lub zostanie im ona wskazana według kryterium odległości geograficznej. Po wypracowaniu wspólnej idei przedstawiciele Partnera i społeczności lokalnej razem składają wniosek, który po szybkiej weryfikacji merytorycznej trafia na stronę akcji: pomoctomoc.pzu.pl. Wówczas rozpoczyna się głosowanie – by wyrazić swoje poparcie dla danego pomysłu, głos może oddać każdy internauta.

Raz w miesiącu PZU wybiera najciekawsze i najbardziej popularne inicjatywy, a następnie podpisuje z pomysłodawcami umowy, co skutkuje konkretnym wsparciem finansowym. Ogłoszenie wybranych inicjatyw odbywa się 10. dnia każdego miesiąca. Organizatorzy akcji dbają o nagłośnienie medialne najciekawszych projektów.

Najważniejsza jest prewencja

Fundusz prewencyjny PZU, w ramach którego dotowane zostaną projekty, służy zapobieganiu powstawania albo zmniejszaniu skutków zdarzeń losowych. W tegorocznej edycji akcji „Pomoc To Moc” wspieramy wszelkie działania, które propagują zdrowy tryb życia i zwiększają bezpieczeństwo rodzin. Stawiamy na zdrowy tryb życia, ponieważ odpowiednie nawyki to m.in. profilaktyka chorób nowotworowych czy układu krążenia. Ponadto jesteśmy przekonani, że dzięki zaangażowaniu liderów lokalnych społeczności w akcję „Pomoc To Moc” uda nam się ograniczyć liczbę wypadków w domach czy na drogach.

Aby wziąć udział w akcji „Pomoc To Moc”, wystarczy wejść na stronę www.pomoctomoc.pl, w zakładkę „Złóż wniosek”, wypełnić i wysłać elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Należy również zapoznać się z regulaminem akcji (dostępnym na stronie).

Zachęcamy wszystkich do zgłaszania ciekawych inicjatyw we współpracy z lokalnymi organizacjami. Wszystkie fundacje i stowarzyszenia, które chciałyby zostać partnerami akcji „Pomoc To Moc” zachęcamy do kontaktu – zakładka „Dla Partnerów”.

Przykłady wydarzeń zgłoszonych do akcji „Pomoc To Moc”

VII piknik rodzinny „Odczarowanie hospicjum”

Organizator: Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa

„Odczarowanie hospicjum” to znane lokalnie wydarzenie. Jego rolą jest m.in. zachęcenie społeczeństwa do niesienia pomocy i wyzbycia się lęku wobec hospicjów. Organizatorom zależy, aby to wydarzenie zmieniało postrzeganie tych placówek i otworzyło ludzi na istniejące w nich problemy.

Rehabilitacja niepełnosprawnych dzieci w wakacje

Organizator: Tour de Fundacja

Organizatorzy chcą umożliwić wyjazd dziesięciorgu dzieciom wraz opiekunami na dwutygodniowy obóz rehabilitacyjny. W celu zebrania środków zorganizowane zostaną dwie wyprawy rowerowe (jedna dla dzieci, druga dla dorosłych). W zeszłym roku dzięki przeprowadzonej zbiórce połączonej z wyprawą rowerową i wsparciu darczyńców szóstka dzieci z niepełnosprawnością pojechała ze swoimi mamami na dwa tygodnie intensywnej rehabilitacji i odpoczynek.

Zawody z pierwszej pomocy i bezpieczeństwa dla młodzieży

Organizator: Fundacja Anikar

Zawody mają sprawdzić wiedzę z zakresu poprawnego udzielania pierwszej pomocy, pokazać bezpieczeństwo osoby ratującej, jak i ratowanego. Oprócz elementów pierwszej pomocy sprawdzana jest też wiedza z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.


Materiał przygotowany we współpracy z

logo PZU


Okładka magazynu Integracja z głównym tytułem: Protest w Sejmie. Na zdjęciu manifestanci trzymają transparenty. Na pierwszym planie młody mężczyzna na wózku z transparentem: Jesteśmy z Wami!Artykuł pochodzi z nr 2/2018 magazynu Integracja.

Zobacz, jak możesz otrzymać magazyn Integracja.

Sprawdź, jakie tematy poruszaliśmy w poprzednich numerach (w dostępnych PDF-ach)!

Znasz magazyn „Integracja”? Wypełnij ankietę on line i pomóż nam się rozwijać!

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas