Przejdź do treści głównej

Airwheel H3S – Wózek inwalidzki elektryczny test portalu niepełnosprawni.pl

Wózek inwalidzki elektryczny Airwheel H3S to duża zmiana w grupie tych pojazdów. Postanowiliśmy, więc przygotować video test, na którym sprawdzimy czy wszystko o czym mówi producent jest prawdą oraz jak wózek sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Od wielu lat w tej grupie produktów mówiąc kolokwialnie nic się nie działo. Aż do początków tego roku kiedy firma Airwheel znana z innowacyjnych pojazdów elektrycznych stworzyła produkt dla osób niepełnosprawnych.

Wózek ten charakteryzuje się mała waga, zaledwie 31kg, duży zasięg 35km, elektryczne składanie oraz sterowanie aplikacją. Wszystkie te aspekty zmieniają wiele w codziennym użytkowaniu Przesiadanie się na wózek jest stosunkowo proste z dwóch powodów. Pierwszym jest całkowita stabilizacja wózka w trybie elektrycznym, nie odjeżdża, nie przesuwa się i stoi nieruchomo. Zarówno z lewej strony jak i z prawej podłokietniki są podnoszone. W związku z tym łatwo się przesiąść oraz w codziennym użytkowaniu wsiąść na wózek.

Parę słów na temat panelu kontrolnego, tutaj możemy ustawić prędkość, włączyć oświetlenie, sygnał dźwiękowy. Sterowanie odbywa się przy użyciu joysticka, przy cofaniu włącza się sygnał dźwiękowy. Panel możemy przekładać zarówno na lewą jak i prawą rękę.

Jeśli chodzi o możliwość ustawień pod siebie. Mamy możliwość konfiguracji wysokości podnóżka poprzez stopniową regulację oraz kąt oparcia. Aby złożyć wózek należy wyłączyć kontroler, następnie przez 2 sekundy przytrzymać przycisk składania. Reszta wydarzy się sama bez naszej ingerencji.

Co teraz możemy z takim wózkiem zrobić? Ano oprócz tego, że w domu zajmie mało miejsca to możemy go w bardzo łatwy sposób przewieźć w samochodzie.

Dzięki małej wadze oraz możliwości składania, nie potrzebujemy dużego samochodu dedykowanego osobą niepełnosprawnym. Nie potrzebujemy windy, pojazdów i ogromnego bagażnika. Wystarczy osoba, która nam pomoże i bardzo szybko i wygodnie możemy się z nim przemieszczać.

Warto również powiedzieć sobie o trybie ręcznym, jeśli np. padnie nam bateria w wózku, czy chcemy z kimś wyjść na spacer to wystarczy przełożyć dźwignie o 90 stopni i możemy pchać wózek ręcznie. Opory zredukowane zostały praktycznie do zera, więc możemy się w ten sposób przejść. Wiele mówi się również o możliwości sterowania wózkiem przez aplikację, którą przybliżyliśmy na powyższym filmie.

Pełen opis produktu znajdą Państwo na stronie airwheelpoland.com.

Komentarz

  • opinia
    Martyna S.
    26.05.2018, 18:34
    Materiał ciekawy, więcej takich testów.

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Powiązane filmy

Prawy panel

Wspierają nas