Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Możliwość pracy po szkoleniach zawodowych na Podkarpaciu

17.05.2018
Autor: PAP, fot. Marta Kuśmierz
mężczyzna pracuje na laptopie

Osoby z niepełnosprawnością mogą zgłaszać się do udziału w drugiej edycji projektu „Szansa na sukces”, który oferuje bezpłatne szkolenia zawodowe oraz płatne staże. Nabór trwa do 15 czerwca br. i prowadzi go Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego (RARR).

Mateusz Klimczak animator projektu poinformował, że szkolenia zawodowe rozpoczną się na przełomie sierpnia i września, zaś półroczne staże w październiku br.

- Prowadzimy obecnie nabór uzupełniający do drugiej tury programu. Formularze zgłoszeniowe będą przyjmowane do 15 czerwca br. Nasi pracownicy oferują pomoc w ich wypełnianiu – dodał.

Adresaci szkolenia

Klimczak podkreślił, że szkolenia zawodowe dobierane są dla każdej osoby indywidualnie.

- Uczestnicy pierwszej tury korzystali m.in. ze szkoleń z administrowania serwerami, z programów graficznych czy obsługi wózków widłowych. Ponadto po zakończeniu stażu staramy się, aby stażysta był zatrudniony u tego pracodawcy jeszcze przez co najmniej trzy miesiące – zadeklarował.

Do projektu mogą się zgłaszać osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, mieszkające na Podkarpaciu, zarejestrowane w urzędzie pracy i zakwalifikowane do III profilu pomocy lub nie podlegające profilowaniu. Jak zaznaczył Klimczak, projekt jest tak skonstruowany, że nie wymaga określonego stopnia niepełnosprawności, a jedynie orzeczenie.

RARR zapewnia zwrot kosztów nie tylko dojazdu na szkolenie zawodowe, ale także opieki nad dzieckiem lub osobą zależną. Uczestnicy projektu mogą liczyć również na stypendium w związku z odbywaniem szkolenia zawodowego, materiały szkoleniowe oraz catering.

Efektywny program

Zdaniem uczestnika pierwszej edycji projektu Bartosza Tłuczka, warto skorzystać z możliwości podniesienia swoich kwalifikacji, bo projekt daje osobom z niepełnosprawnością duże możliwości.

Tłuczek wybrał szkolenie zawodowe z programu 3ds Max, który pozwala wizualizować otoczenie w programie 3D.

- Od dziecka interesowałem się grami komputerowymi, robiłem nawet własne modyfikacje na silnikach gier. Rozwijałem swoje zainteresowanie, ale bez znajomości programu 3D nie mogłem ruszyć dalej. Dlatego w projekcie „Szansa na sukces” wybrałem właśnie taki kurs – zaznaczył Tłuczek, który zakończył już szkolenie i uzyskał stosowny certyfikat. Wkrótce rozpocznie płatny, półroczny staż w jednej z rzeszowskich firm.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • A to dobre ......
    były rencista -uzdrowiony
    17.05.2018, 20:29
    Staramy się, aby stażysta był zatrudniony u tego pracodawcy jeszcze przez co najmniej trzy miesiące .... a po 3-ech niech idzie gdzie chce?
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas