Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Czy jednostka budżetowa może się ubiegać o dofinansowanie do zatrudnienia osób niepełnosprawnych?

08.06.2018
Autor: B.

Jesteśmy jednostka budżetową, zatrudniamy osoby niepełnosprawne. Czy przysługuje nam dofinansowanie 450 zł miesięcznie do wynagrodzenia?

Szanowna Pani,

zgodnie z art. 26 b ust. 7 Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych – miesięczne dofinansowanie nie przysługuje do wynagrodzenia pracownika w części finansowanej ze środków publicznych.

Niemniej jednak warto skonsultować sprawę z PFRON poprzez infolinię – od 20 czerwca 2017 roku obowiązuje jeden wspólny numer infolinii: 801 233 554 (22 581 84 10 dla telefonów komórkowych).

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

Prawy panel

Sonda

Jak w tym roku spędzisz wakacje?

Biuletyn

Wspierają nas