Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Problem o przedłużenie umowy o pracę z powodu braku środków

18.04.2018
Autor: T.

Witam, Pracuje w [do wiad. red.] i jestem osobą niepełnosprawną poruszająca się na wózku ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Moja umowa o pracę kończy się z dniem [do wiad. red.] po 3 latach pracy i wstępnie otrzymałem informację, że moja umowa może nie zostać przedłużona z powodu braku środków, które przydziela [do wiad. red.]. Idąc za zaleceniami PFRON o zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w instytucjach państwowych, prosiłbym o informację, czy jest szansa jakoś z tego wyjść, by utrzymać swoją pracę? Pragnę również nadmienić, że zwolni się niebawem miejsce na innym stanowisku, tylko jest ono na piętrze. Czy byłaby ewentualnie szansa pozyskać środki na adaptację budynku w windę i przygotowanie tego miejsca dla mnie? Dofinansowanie już było brane na wyposażenie miejsca pracy. Za okazaną pomoc i informacje z góry dziękuję. Pozdrawiam

Szanowny Panie,

zalecam rozmowę z pracodawcą w kwestii Pana dalszej pracy. Należy dowiedzieć się konkretnych rzeczy. Na tej podstawie można bowiem dalej rozważać kolejne kroki w celu zachowania stanowiska pracy czy przejścia na inne stanowisko i usytuowanie go w obszarze dostępnym dla Pana.

Ponadto podkreślam, że wyposażenie stanowiska pracy, a zwrot kosztów przystosowania stanowiska pracy to dwie różne kwestie. Dla przykładu podałem Panu powyżej linki mające zastosowanie w tej sprawie w mieście Gdynia. Proszę się zapoznać i skontaktować w miejscu Pana zamieszkania z odpowiednim organem zajmującym się tymi sprawami i dopytać o szczegóły.

Z poważaniem,

dr Michał Urban, radca prawny

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas