Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Konkurs! Wygraj książki o dwóch wielkich apostołach

29.03.2018
Autor: mat. dystrybutora
Dwie książki Szymon Piotr. Uczeń misjonarz i Paweł z Tarsu. Uczeń - misjonarz

Szymon Piotr i Paweł z Tarsu. Dwie różne osobowości. Dwie różne historie. Jedno płomienne zaagażowanie. Weź udział w konkursie i wygraj dwie książki o najsłynniejszych apostołach i misjonarzach!

Rybak i faryzeusz

Niewiele osób ma tak skomplikowany charakter i tak bogatą osobowość, mieniącą się mnóstwem barw ukazujących jej tożsamość, jak Szymon Piotr, syn Jana i brat Andrzeja, któremu Jezus powierzył klucze do Królestwa niebieskiego. Jednak spośród tak wielu elementów wyróżnia się niepodzielny dwumian Ucznia-Misjonarza. Powołany do bycia uczniem, który odtwarza życie, kryteria i priorytety Mistrza z Nazaretu. Posłany jako misjonarz, aby paść baranki i owce ze stada Jezusa. Ta cudowna komplementarność pobudza chrześcijanina XXI wieku, aby nauczył się żyć jak uczeń Jezusa, a zarazem jak misjonarz Jego Ewangelii.

Dawny faryzeusz i prześladowca chrześcijan zamienia się w prawdziwego ucznia Jezusa, który ma odwagę powiedzieć: Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Równocześnie zostaje mu powierzona misja bycia świadkiem Chrystusa zmartwychwstałego, głoszenia dobrej nowiny, że zbawienie jest darmowym darem wielkiej miłości Boga.
Jego profil ucznia-misjonarza opisany w piętnastu obrazach to galeria dzieł sztuki, która nabiera nowego blasku na współrzędnych jego życia i jego misji. Paweł z Tarsu - jako architekt, ojciec i matka, pasterz, ambasador i rolnik, żołnierz i pięściarz, sportowiec i poddany, sługa, pomocnik, herold, nauczyciel i żeglarz - nie tylko wzbudza podziw, ale równocześnie zachęca nas, abyśmy żyli jak uczniowie i wciąż na nowo rozwijali żagle, aby płynąć ku nowym horyzontom - tam, gdzie misja nie ma ograniczeń czasowych ani geograficznych.

Wygraj książki w konkursie!

Portal Niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników dwa zestawy po dwa egzemplarze książek pt. „Szymon Piotr. Uczeń-misjonarz” i „Paweł z Tarsu. Uczeń-misjonarz”, autorstwa José H. Prado Floresa, ufundowane przez Wydawnictwo Świętego Wojciecha. By wygrać jeden z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org:

  1. Odpowiedz krótko na pytanie: którą z tradycji wielkanocnych najbardziej lubisz i dlaczego?
  2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 12 kwietnia 2018 r. włącznie.

Odpowiedzi są przyjmowane wyłącznie drogą mailową – wypowiedzi zamieszczane w komentarzach nie będą brane pod uwagę.

Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone książkami „Szymon Piotr. Uczeń-misjonarz” i „Paweł z Tarsu. Uczeń-misjonarz”. Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu.

Więcej w regulaminie konkursu.


Zwycięzcami konkursu są Państwo: Małgorzata W. z Suchego Dębu i Piotr W. z Pruszkowa. Gratulujemy!

Komentarz

  • Ktorą z tradycji Wielkanocnych najbardziej lubisz i dlaczego?
    Marta Klesyk
    02.04.2018, 10:21
    Moja ulubiona teadycja Wielkanocną jest przeżywanie Triduum Paschalnego a następnie udział w rezurekcji.To jedno z najważniejszych spotkań w czasie świat ,które daje ciszę i zatrzymanie się i zadumanie nad własnym życiem.

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Sonda

Jak często jeździsz na urlop?

Biuletyn

Wspierają nas