Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pjongczang: Igor Sikorski szósty w slalomie

17.03.2018
Autor: Paulina Malinowska-Kowalczyk/PKPar, fot. Bartłomiej Zborowski/PKPar
Igor Sikorski mija tyczki podczas slalomu w pozycji siedzącej

Igor Sikorski, który w minioną środę zdobył brązowy medal w slalomie gigancie, ukończył dzisiejszą rywalizację w slalomie na 6. miejscu.

Trudne warunki sprawiły, że kilkunastu zawodników w ogóle nie ukończyło pierwszego przejazdu. Choć w przypadku naszego zawodnika startującego na monoski, czyli tzw. „bobie”, stawką nie było ukończenie konkurencji, tylko stanięcie na podium. Niemniej to zawsze jest sport i dopóki narta na śniegu, wszystko może się zdarzyć. Zwałaszcza, gdy czołówka jest szalenie wyrównana. Tak było i tym razem.

- Nie jestem zadowolony z pierwszego przejazdu, drugi poszedł trochę lepiej. Popełniłem też kilka błędów. No ale przynajmniej ukończyłem. Chciałem to dobrze przejechać, ale był lód, świeciło się wszystko i w takich warunkach bardzo ciężko jest jeździć – tłumaczył Sikorski po zakończeniu rywalizacji. – Rzadko mam okazję trenować na takim lodzie, na takiej ostrej górce. W drugim przejeździe bardzo fajnie jechałem na początku, trzymałem wysokość i linię. Potem był błąd, trener coś do mnie krzyczał, spóźniłem skręt. Przed metą też miałem problem. Kilka błędów i sekundę zabrakło do brązowego medalu.

Medale za doświadczenie

Faktycznie, ci, którzy zajęli podium, to zawodnicy, którzy od lat liczą się w tej grupie sprawności. Złoto zdobył reprezentant Chorwacji Dino Sokolovic, srebro Amerykanin Tyler Walker, a brąz Frederic Francois z Francji.

Dziś nie udało się zdobyć Sikorskiemu medalu, ale fakt, że alpejczycy już mają brązowy krążek, to przełamanie złej passy.

Czy Sikorski czuje niedosyt?

- W sumie nie, mam medal w gigancie, więc jest OK.

Kolejne igrzyska już za cztery lata.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas