Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ceremonia medalowa: Igor Sikorski odebrał brąz w slalomie gigancie [WIDEO]

15.03.2018
Autor: Paulina Malinowska-Kowalczyk, fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski
Igor Sikorski trzyma w dłoni brązowy medal

Mgła, zimno, deszcz – mimo nieprzyjającej pogody na plazie przy stadionie olimpijskim w Pjongczangu atmosfera była gorąca! Gdy na scenie podczas ceremonii medalowej pojawił się nasz reprezentant Igor Sikorski, który 14 marca w slalomie gigancie zdobył brąz, można było usłyszeć wielką wrzawę. Bo to był nasz pierwszy medal w Pjongczangu, pierwszy medal na igrzyskach zimowych od 8 lat, pierwszy medal w narciarstwie alpejskim od 30 lat i pierwszy medal w historii polskich „bobów” – czyli monoski.

- Nic nie widziałem, bo zacinało w oczy – przyznaje Sikorski. – Padał deszcz, wiał wiatr i była mgła. Ale czułem tę energię, ten tłum, który był przede mną, to było niesamowite. Naprawdę, był ogromny „power”.

Ceremonia jak ze snów? Niekoniecznie. Sikorski przyznaje, że nigdy jej sobie nie wyobrażał. To, o czym myślał, to był cel – stawać się coraz lepszym, silniejszym i dzięki temu wygrać z innymi. Medal jest tego konsekwencją. 

- Ceremonia dekoracji nigdy mi się nie śniła – powiedział tuż po odebraniu brązowego krążka. – Ale chodził mi po głowie medal. Myślałem o nim podczas przygotowań. No i udało się. Zrobiłem to – dodał.

Złoto zdobył Jesper Petersen z Norwegii, srebro Tyler Walker z USA i brąz – nasz Igor Sikorski
Złoto zdobył Jesper Petersen z Norwegii, srebro Tyler Walker z USA i brąz – nasz Igor Sikorski

Dla polskiej reprezentacji zgromadzonej na plazie w Pjongczangu był to wyjątkowy moment. Chyba żaden z zawodników dekorowanych za slalom gigant nie zebrał takiej owacji jak Sikorski – ani Norweg Jesper Petersen, który zgarnął złoto, ani Amerykanin Tyler Walker ze srebrem.

W czwartek alpejczycy mają dzień przerwy w startach i trening. A już w sobotę – koronna konkurencja Igora Sikorskiego. Zobacz terminarz startów Polaków na portalu Niepelnosprawni.pl.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas