Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

ParaPjongczang. Igrzyska w pigułce – 4 dzień

13.03.2018
Autor: oprac. Angela Greniuk, na zdjęciu Maciej Krężel, fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Komite Paraolimpijski
Maciej Krężel jedzie na nartach

Czwartego dnia igrzysk polska reprezentacja walczyła w narciarstwie alpejskim i biathlonie. Sprawdźmy wyniki.

Narciarskie akcje:

  1. Niedowidzący Maciej Krężel z przewodniczką Anią Ogarzyńską zajęli 6. miejsce w superkombinacji. Zapowiadają, że rozkręcą się dopiero w slalomie. „Jesteśmy zadowoleni, ale to nie był plan maksimum” – stwierdził Krężel.

  2. Tym razem alpejczyk Igor Sikorski oraz ośmiu innych zawodników nie ukończyło przejazdu superkombinacji z tego samego powodu: wszyscy wypadli z trasy. Igor wpadł w dziurę i się wywrócił. Po minucie wyrównał oddech i z tego jak sam przekonywał - upadek nie będzie miał żadnego wpływu na jego dwa ostatnie starty.

Biathlon:

  1. Iweta Faron zdobyła 8. miejsce w biegu na 10 km. „Dzisiaj już zszedł ze mnie stres. Poprzednie dwa starty mocno się na mnie odbiły. Dzisiaj wyluzowałam i było bardzo dobrze” – powiedziała.

  2. Piotr Garbowski zdobył 12. miejsce.

  3. Kamil Rosiek był 15. w biegu na 12,5 km.

#FotoDnia

Oprócz codziennych, krótkich i zwięzłych podsumowań pn. „ParaPjongczang” z koreańskich tras sportowych, zapraszamy do śledzenia naszego Instagrama (@fundacjaintegracja), gdzie codziennie wieczorem do 18 marca publikujemy #FotoDnia z igrzysk. Zdjęcia często są mniej oficjalnie i „zza kulis” paraolimpiady. Publikujemy je również na fanpagu Integracji na Facebooku.

Wszystko w jednym miejscu

Zachęcamy także do odwiedzenia zakładki poświęconej XII Zimowym Igrzyskom Paraolimpijskim na portalu Niepelnosprawni.pl/pjongczang.

Znajdziecie w niej m.in.: aktualne informacje, terminarz startów i wyników Polaków, informacje, gdzie i kiedy oglądać igrzyska oraz wiele innych ciekawostek i wywiadów.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas