Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Opolskie dostało ponad trzy mln zł z PFRON na wsparcie osób z niepełnosprawnością

26.02.2018
Autor: PAP, fot. Marcin Krawczyk/ sxc.hu
Kilka banknotów 200 zł.

Samorząd województwa rozdysponował 3,5 mln złotych, jakie otrzymał z PFRON na wsparcie osób z niepełnosprawnością – poinformowała rzeczniczka urzędu Violetta Ruszczewska. Ponad 1,3 mln z tej kwoty trafi do fundacji i organizacji pozarządowych.

Jak poinformowało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego województwa opolskiego, w tym roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazał województwu blisko 3,5 mln zł. Wyboru zadań, które są realizowane z tej puli, dokonują władze województwa.

Pieniądze na dwa cele

W 2018 roku samorząd regionu postanowił przeznaczyć dwa miliony złotych na kontynuację dofinansowania dwóch zakładów aktywności zawodowej, zatrudniających w sumie 112 osób z niepełnosprawnością. Przekazane przez samorząd pieniądze stanowić będą 90 proc. kosztów funkcjonowania placówek. Beneficjentami pomocy są: Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu i działający w Branicach Zakład Aktywności Zawodowej zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Głubczycach.

Ponad 1,3 mln zł zostanie przekazane fundacjom lub organizacjom pozarządowym, które będą realizowały zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnością. Beneficjenci zostaną wybrani w drodze otwartego konkursu ofert. Pozostałe 68 tys. zł. to dofinansowanie robót budowlanych mających na celu dostosowanie obiektów służących rehabilitacji do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas