Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Konkurs! Wygraj niesamowitą książkę pt. „Mózg rządzi”

20.02.2018
Autor: mat. dystrybutora
okładka książki Mózg rządzi, na której znajduje się uproszczona grafika niebieskiego mózgu

Czy mózg można wytrenować? Czy potrafimy uaktywnić jego części, których zazwyczaj nie używamy? Jak właściwie działa mózg? Książka pt. „Mózg rządzi”, autorstwa Kai Nordengen, odkryje przed Tobą wszystkie tajemnice dotyczące tego najbardziej niezwykłego narządu.

Twój mózg sprawia, że jesteś tym, kim jesteś. To on umożliwia ci komunikację z innymi ludźmi – od prostej wymiany zdań do rozumienia ironii i czytania między wierszami. Dzięki mózgowi mamy uczucia i osobowość. Mózg pamięta wydarzenia z dzieciństwa, uczy się, zakochuje i interpretuje skomplikowane wzory. Ale ten sam mózg nagradza uzależnienie i może namówić cię do podjęcia złych decyzji.

Kaję Nordengen mózg fascynował zawsze. Badania nad komunikacją między komórkami nerwowymi w mózgu prowadziła równolegle ze studiami medycznymi. Odkąd obroniła pracę doktorską, dzieli się swoim zachwytem nad mózgiem, prowadząc wykłady i szkolenia. W książce opowiada o tym, jak działa mózg – tajemniczy narząd, który jest tobą.

Zafascynowana neurologią

Książka o mózgu podbiła serca Norwegów, od wielu tygodni gości na najwyższych pozycjach list bestsellerów. Prawa do przekładu nabyły wydawnictwa z kilkunastu krajów.

Kaja Nordengern urodziła się w 1987 roku. Jest lekarzem w trakcie specjalizacji z neurologii. Obecnie przebywa na stażu postdoktorskim w Akershus universitetssykehus i pracuje jako starszy wykładowca na Uniwersytecie w Oslo, gdzie prowadzi zajęcia od 2008 roku. W 2014 roku obroniła pracę doktorską na temat mózgu i tym samym stała się jednym z najmłodszych lekarzy ze stopniem doktorskim w Norwegii. Prowadzi wykłady o mózgu i układzie nerwowym.


Kaja Nordengen podczas wykładu TEDx w Olso. Napisy w języku angielskim

Wygraj książkę w konkursie!

Portal Niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników dwa egzemplarze książki pt. „Mózg rządzi”, których autorką jest Kaja Nordengen, ufundowane przez Wydawnictwo Marginesy. By wygrać jeden z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org:

  1. Odpowiedz krótko na pytanie: Jak dbasz o sprawność swojego mózgu?
  2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 7 marca 2018 r. włącznie.

Odpowiedzi są przyjmowane wyłącznie drogą mailową – wypowiedzi zamieszczane w komentarzach nie będą brane pod uwagę.

Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone książkami „Mózg rządzi”. Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu.

Więcej w regulaminie konkursu.

Wyniki konkursu

Zwycięzcami konkursu zostały Panie: Dagmara M. z Gniezna i Nina I. z Siedlec. Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas