Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Toruński Teatr Horzycy wystawi spektakl dla osób niewidomych

30.01.2018
Autor: inf. pras.
logo Fundacji Nieograniczona - falowana kreska, wypełniona kolorami tęczy

Od lutego 2018 roku toruński Teatr Horzycy zaprezentuje spektakl pn. „Nieskończona historia” z audiodeskrypcją dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Pierwszy spektakl z audiodeskrypcją odbędzie się już w czwartek 1 lutego, o godz. 19.00 na Dużej Scenie Teatru Horzycy w Toruniu. Przedstawienie pn. „Nieskończona historia” otrzymało II Nagrodę w 22. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Wyróżnienie otrzymał także zespół aktorski oraz reżyserka spektaklu, Małgorzata Warsicka.

W czasie przedstawienia audiodeskrypcyjnego, lektor opowiada o warstwie wizualnej dzieła, np. o wyrazie twarzy aktorów, mowie ciała, kostiumach, itd., co pozwala osobom niewidomym i słabowidzącym lepiej odbierać sztukę.

Powstanie audiodeskrypcji było możliwe dzięki współpracy z Fundacją „Nieograniczona” im. Bogny Olszewskiej, która kontynuuje dzieło Bogny Olszewskiej - feministki, aktywistki, kulturoznawczyni, pracownicy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Bogna pracowała w Fundacji „Nieograniczona” w latach 1988-2014. Przygotowała m.in. audiodeskrypcję Parku Rzeźby na warszawskim Bródnie oraz była pionierką audiodeskrypcji w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Więcej o spektaklu możesz przeczytaćna stronie Teatru Horzycy.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas