Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Rugby: Reprezentacja Polski zawalczy o miejsce na MŚ w Sydney

30.01.2018
Autor: inf. pras.
gra w rugby - Polak rzuca piłką, obok niego reprezentant innej drużyny

Ciężką, ale efektywną pracę wykonała Reprezentacja Polski Rugby na Wózkach – przez ostatnie dwa lata z dywizji B awansowała na 5. miejsce w Europie. W tym roku nasi rugbiści zawalczą o możliwość zagrania na Mistrzostwach Świata w Sydney.

„Stać nas na więcej”

Reprezentacja Polski Rugby na Wózkach jest w trakcie przygotowań do Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata w Sydney. Wszyscy zawodnicy kadry są na pełnych obrotach, aby zostać nominowanym do dwunastki, która będzie reprezentować Polskę już na początku kwietnia w Nottwil w Szwajcarii.

- Jesteśmy teraz na podobnym poziomie, jak na Mistrzostwach Europy w Koblencji w 2017 roku, ale wierzę, wręcz jestem przekonany, że stać nas na więcej i te trzy miesiące, które zostały do turnieju kwalifikacyjnego wystarczą, żebyśmy byli jeszcze lepsi i finalnie znaleźli się w pierwszej czwórce, która dostanie się na Mistrzostwa Świata – powiedział trener kadry narodowej Janusz Kozak.


Piosenka pt. „Hymn” popularnego zespołu Luxtorpeda została napisana z myślą o polskich rugbistach na wózkach

Ćwiczenia z najlepszymi

Aby mieć możliwość zagrania w czołówce światowej, zawodnicy biorą udział w wielu zgrupowaniach, trenują w klubach, a także indywidualnie. W najbliższych miesiącach planowane są wizyty zagranicznych drużyn - jako sparing partnerów.

- Naszym głównym celem na ten rok jest wzięcie udziału w Mistrzostwach Świata, ale teraz skupiamy się na turnieju kwalifikacyjnym i zajęciu jak najwyższego miejsca – przyznaje kapitan Reprezentacji Polski Krzysztofa Kosidra. – Jesteśmy tu przede wszystkim z pasji, kochamy ten sport. Gdyby udało się nam pozyskać więcej sponsorów, byłaby możliwość jeszcze częstszego trenowania, co na pewno wiele by nam to dało – dodaje.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę internetową Stowarzyszenia Sportu Osób Niepełnosprawnych oraz media społecznościowe: Reprezentacji Polski w Rugby na Wózkach na Facebooku i Instagramie.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas