Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Konkurs! Wygraj książkę „Morze ciche”

30.01.2018
Autor: oprac. redakcja
okładka książki Morze ciche z ilustracją chłopca siedzącego na pomoście nad morzem

„Morze ciche” to poetycka i mądra opowieść o przyjaźni i rozstaniu. Historia, która daje wiarę w sens życia, nawet wtedy, gdy świat nie chce nas usłyszeć. Możesz wygrać tę książkę w naszym konkursie!

Emilio jest chłopcem, który niesłyszy i mówi z trudem. Na samym początku książki zostaje starszym bratem i zaczyna porównywać atmosferę radości sąsiadów na wieść o narodzinach jego pełnosprawnej siostry z dniem, w którym sam się urodził.

- Urodziłem się za wcześnie. Zbyt wcześnie rano. Lepiej urodzić się wieczorem, wtedy się i słyszy, i umie mówić. Rano rodzi się głuchym i nie umie się mówić, w południe tylko się słyszy, a jak się rodzi wieczorem, umie się wszystko – mówi wtedy językiem migowym Emilio swojemu dorosłemu koledze, Javierowi.

Javer to sąsiad, który jest przyjacielem rodziny i pomaga w wychowaniu dzieci po odejściu ich biologicznego ojca. To Javier rozumie Emilia bez słów i tłumaczy mu, jak żyć i jak „usłyszeć” szum morza.

Wygraj książkę w konkursie!

Portal Niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników dwa egzemplarze książki pt. „Morze ciche”, których autorem jest Jeroen Van Haele, ufundowane przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. By wygrać jeden z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org:

 1. Napisz krótko, co jest Twoim sensem życia i jak go znalazłaś/znalazłeś?
 2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 13 lutego 2018 r. włącznie. Odpowiedzi są przyjmowane wyłącznie drogą mailową – wypowiedzi zamieszczane w komentarzach nie będą brane pod uwagę. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone książkami „Morze ciche”.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu.

Więcej w regulaminie konkursu.

Wyniki konkursu

Zwycięzcami konkursu dwóch egzemplarzy książki pt. „Morze ciche” są Państwo: Patrycja P. z Witkowic i Kamil M. z Lubonia. Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Sens życia
  Klaudia M.
  06.02.2018, 11:56
  Moim sensem życia jest syn Maksymilian, który urodził się z niepełnosprawnością ruchową, dzięki niemu postrzegam świat inaczej.
  odpowiedz na komentarz
 • Sens życia
  anhedonia91
  01.02.2018, 08:30
  Sensem mojego życia jest możliwość odkrycia codziennie czegoś nowego, choć sama nie wiem czego - sens życia, to eksploracja świata, ludzi i siebie, to dzięki temu wciąż widzę słońce, choć chmury na niebie!
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas