Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Największe w Polsce wydarzenie o SMA w Krakowie

23.01.2018
Autor: inf. pras.
Panorama Krakowa wraz z napisem SMA @ Kraków

W dn. 25–27 stycznia 2018 r. odbędzie się Międzynarodowy Kongres SMA – największe w Europie wydarzenie poświęcony rdzeniowemu zanikowi mięśni (SMA). Organizatorami konferencji są SMA Europe i Fundacja SMA. Dyskusje i panele naukowe poprzedzi debata systemowa z udziałem decydentów i ekspertów ochrony zdrowia.

W trzydniowym Kongresie, który odbędzie się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, udział weźmie ponad 400 naukowców, lekarzy, przedstawicieli władz, a także organizacji pacjenckich z całej Europy. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Komisarza Unii Europejskiej ds. Zdrowia, Ministra Zdrowia RP oraz Miasta Kraków.

- To będzie największe w historii wydarzenie naukowe poświęcone SMA, podczas którego swoimi doświadczeniami będą dzielić się najwybitniejsze światowe autorytety i eksperci. To wyjątkowa szansa zarówno dla lekarzy, ekspertów, mediów, ale także chorych i ich bliskich” – komentuje Kacper Ruciński, Prezes Fundacji SMA, która pełnić będzie rolę gospodarza Kongresu.

Systemowe wyzwania SMA

Eksperckie dyskusje na poziomie międzynarodowym poprzedzi debata systemowa z udziałem decydentów, ekspertów medycznych i systemowych oraz środowisk pacjenckich pod tytułem Rdzeniowy zanik mięśni – wyzwania dla polityki zdrowotnej i społecznej. Debata odbędzie się 25 stycznia 2018 r. (czwartek) o godz. 10.00 w Sali Portretowej w Pałacu Wielopolskich (pl. Wszystkich Świętych, Kraków).

- Stoją przed nami nowe wyzwania w obszarze systemu ochrony zdrowia i polityki społecznej, a chorzy na rdzeniowy zanik mięśni czekają na dostęp do terapii ratujących życie i zdrowie. Mam nadzieję, że na krakowskim spotkaniu padną konkretne deklaracje – dodaje prezes Ruciński.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas