Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wybierasz się do Krakowa? Ten przewodnik mobilny Ci się przyda!

12.01.2018
Autor: inf. pras.
zrzuty ekranu komórki z aplikacją Kraków dla niepełnosprawnych

Osoby z niepełnosprawnością, mieszkające w Krakowie i odwiedzające miasto w celach biznesowych lub turystycznych, mogą czerpać przydatne informacje z aplikacji mobilnej „Kraków dla niepełnosprawnych”. Została stworzona przez firmę Amistad na zamówienie Urzędu Miasta Krakowa już niemal dwa lata temu, a obecnie została poszerzona o dwie, dodatkowe wersje językowe oraz nową trasę po Nowej Hucie.

To rozbudowany i użyteczny przewodnik po najciekawszych miejscach Krakowa, z dołączonymi informacjami na temat dostępności obiektów dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zawiera również informacje o udogodnieniach dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu. Atrakcje turystyczne zostały pogrupowane w dziewięć tras, stanowiących propozycję zwiedzania według konkretnego klucza. Wybraną trasą poprowadzi użytkownika ślad gps. Ulubione miejsca i trasy można przechowywać w prywatnym schowku (Planer).

Przeróżne, potrzebne informacje

W najnowszej wersji aplikacji jest także audioprzewodnik. Dzięki systemowi powiadomień o obiektach w pobliżu oraz automatycznemu odtwarzaniu audio, użytkownik może zwiedzać Kraków i słuchać o jego zabytkach, nie wyciągając telefonu z kieszeni. Specjalnie dla osób z niepełnosprawnością wzroku, wersja audio została wprowadzona dla całej treści przewodnika.


Z myślą o osobach z niepełnosprawnością ruchu w aplikacji zamieszczono informacje o wypożyczalniach wózków inwalidzkich, taksówkach, przystosowanych toaletach, aptekach, sklepach spożywczych. Każdy, kto przyjeżdża do Krakowa na pewno skorzysta z informacji o środkach transportu, bazarach, parkingach strzeżonych, statkach wycieczkowych i wielu innych.

Aplikacja działa w trybie offline, tylko niektóre elementy, w tym aktualizacja danych, wymagają połączenia z Internetem. Dostępna jest w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, francuskiej i rosyjskiej na urządzenia mobilne z systemami: iOS, Android.

Aplikację można pobrać bezpłatnie z itunes.apple.com i play.google.com.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas