Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dom dostępny. Podarunki na każdą kieszeń

22.12.2017
Autor: Małgorzata Jeznach, fot. Pomocedlaseniora.pl, Zyjlatwiej.pl, Drmedica.pl
Źródło: Integracja 6/2017
Kolaż pięciu przedmiotów: urządzenia do zakładania skarpet, czarnej opaski na oczy, widelconoża, urządzenia do nawijania nitki i specjalnych okularów

Prezenty i gadżety świąteczne to wisienka na torcie spotkań rodzinnych. Kosze delikatesowe, kubki świąteczne, kartki, słodycze to upominki, którymi możemy wyrazić swoją wdzięczność i okazać serce. A jeśli członkowie rodziny mają trudności w codziennym życiu, wynikające np. z choroby lub wieku, warto wybrać dla nich coś nowoczesnego i przydatnego w całym nadchodzącym roku.

Nawlekacz igły

Małe pomarańczowe urządzenie, w którym tkwią dwie igły, obok leży nitka

To małe, automatyczne urządzenie sprawia, że nawlekanie igły stanie się prostsze, zwłaszcza gdy użytkownik ma wadę wzroku bądź mniej sprawne dłonie. W zestawie znajdują się dwie specjalne igły, ale mininawlekacz powinien poradzić sobie z nawlekaniem standardowych igiel i o różnych grubościach, rodzajach i średnicach oczek. Dodatkową zaletą przyrządu jest prostota obsługi, która nie sprawi problemów manualnych użytkownikom o ograniczonej sprawności. Waga urządzenia to tylko 40 g. Koszt jest równie mały jak rozmiary, gdyż wynosi 29 zł.

Okulary ajurwedyjskie

Czarne okulary, które zamiast szkieł mają małe regularnie ułożone dziurki

Okulary multiprzesłonowe bezsoczewkowe, zwane także ajurwedyjskimi (od hinduskich słów āyur – życie, oraz veda – nauka), mają wspomóc ćwiczenia mięśni oka przy takich wadach wzroku, jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność, starczowzroczność oraz wczesny etap zaćmy. Doskonałe na każdy dzień zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Cena to zaledwie 10 zł.

Zakładacz/zdejmowacz skarpet

Kobieta zakłada pończochę specjalnym wysięgnikiem

Przyrząd ten ułatwia zakładanie skarpet i rajstop. Doskonale sprawdza się u osób mających problem ze schylaniem się i osłabioną siłą w dłoniach. Należy umieścić stopę w foremce ze skarpetką i pociągnąć za rączki. Wystarczy też tylko 49 zł, aby na zawsze pożegnać się z problemami dotyczącymi tej czynności.

Uchwyt na klucze

Klucze wpięte w plastikowy niebieski przedmiot

Idealnym gadżetem dla osób, które mają problemy z utrzymaniem kluczy podczas zamykania lub otwierania drzwi jest ergonomiczny uchwyt na klucze, który pozwala na pewne trzymanie i płynny obrót klucza. Można go przechowywać w kieszeni, gdyż nie zajmuje wiele miejsca. Jest dostępny za 32 zł.

Teleskopowa szklanka

Szklanka z wodą ze strzałkami, które wskazują, że szklanka teleskopowo może być wyższa lub niższa

Każdemu, kto uwielbia podróżować, a musi przyjmować regularnie leki, z pewnością spodoba się teleskopowo składana szklanka z funkcją przechowywania tabletek. Jest poręczna i przyda się np. podczas wycieczki, gdy nadchodzi pora przyjęcia leku. Do szklanki jest dołączony dozownik na kilka tabletek. Cena szklanki to 14 zł.

Obcinacz montowany do stołu

Obcinacz do paznokci przymocowany do podstawki

Obcinacz do paznokci z możliwością montażu do blatu stołu, zaprojektowany specjalnie dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Przyrząd jest wykonany z tworzywa sztucznego, a jego antypoślizgowy spód zapewnia stabilność. Na komfort użycia wpływa wykończenie z miękkiego tworzywa. Obcinacz ma okrągłe ostrza, co jest istotne przy wrastających paznokciach. Cena: 40 zł.

Lekki chwytak z magnesem

Kobieta podnosi specjalnym chwytakiem pilota z podłogi

To bardzo przydatne urządzenie dla osób z niepełnosprawnością, a także starszych. Dzięki niemu można łatwo podnieść lub przysunąć do siebie jakiś przedmiot, nie obciążając pleców i rąk. Chwytaki mają jednak ściśle określone obciążenie, którego nie należy przekraczać z uwagi na własne bezpieczeństwo. Dopuszczalne obciążenie wynosi mniej więcej 1 kg. Przyrząd kosztuje około 50 zł.

Naszyjnik i poręczna lupka w jednym

Szkło powiększające na naszyjniku skierowane na rękę

Tym, którzy chcą połączyć praktyczność z szykiem i elegancją, na pewno spodoba się ozdobny i lekki, bo ważący tylko 44 g, naszyjnik wraz z poręczną lupką o średnicy 35 mm. Szkło lupki powiększa tekst nawet 4 razy. Dzięki niej można przeczytać bez okularów każdą etykietkę lub mały druk na produktach w sklepie. To idealny prezent dla starszej osoby. Koszt naszyjnika to 49 zł.

Do snu i relaksu

Kobieta z zasłoniętymi oczami czarną opaską

Opaska jest idealną propozycją dla wszystkich śpiochów i rannych ptaszków, którzy są zmęczeni lub wyczerpani. Czarny materiał, z którego wykonana jest opaska, zapewnia pełną izolację od bodźców świetlnych, którymi mogą być np. telewizory lub komputery. Dodatkowym atutem jest fakt, że chroni oczy i działa na nie kojąco w stanach przemęczenia, a małe wymiary, czyli 18,5 x 8 cm, sprawiają, że można ją wszędzie zabrać. Poza tym kosztuje niewiele, bo jedynie 8 zł.

Widelconóż

Widelec, który jest jednocześnie zaostrzony na krawędzi, kroi kawałek mięsa

Produkt firmy Knork łączy widelec i nóż w jednym, tym samym umożliwiając użytkownikowi pokrojenie jedzenia za pomocą prostego ruchu obrotowego. Zewnętrzny brzeg widelconoża zapewnia skuteczne cięcie. Widelconóż można mieć już za 45 zł.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas