Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Konkurs! Wygraj książkę „Odnaleźć Kansas”

21.12.2017
Autor: mat. dystrybutora
Okładka książki Odnaleźć Kansas - zdjęcie autostrady, robione z samochodu

Książka Aarona Likensa pt. „Odnaleźć Kansas. Zespół Aspergera odszyfrowany” to poruszająca opowieść o cierpieniu, nadziei i odwadze. Książkę możesz wygrać w naszym konkursie!

U Aarona Likensa zespół Aspergera zdiagnozowano w wieku 20 lat. Wkrótce potem zaczął spisywać swoje doświadczenia i refleksje. Dzięki szczególnemu darowi autoanalizy udało mu się znakomicie uchwycić i opisać specyfikę postrzegania świata, odszyfrować jego reguły, złamać kod zespołu Aspergera. Jego opis sięga znacznie głębiej niż naukowe, medyczne definicje. Pokazuje nie tyle, czym jest to zaburzenie, ale jak z nim żyć.

Jego refleksje pomogły już wielu chorym, ich bliskim i terapeutom w lepszym zrozumieniu zaburzenia, z którym się zmagają. Niektóre ze sformułowanych przez niego koncepcji są nawet używane przez terapeutów w praktyce klinicznej. Tak jest np. z tytułowym „Kansas”. Mianem tym autor określił sytuację, w którym czuje się pewnie, bezpiecznie i może normalnie funkcjonować. Jeśli ktoś zetknie się z nim w takim stanie, może nawet nie zorientować się, że ma do czynienia z kimś cierpiącym na to zaburzenie.

Lektura obowiązkowa dla rodzin, przyjaciół i terapeutów osób z zespołem Aspergera i zaburzeniami ze spektrum autyzmu, jak również dla wszystkich, którzy chcą spojrzeć na życie z odmiennej, bardzo oryginalnej perspektywy.

Aaron Likens jest zdeterminowany, żeby lepiej zrozumieć siebie i otaczającą go rzeczywistość, i jest czymś niesłychanie cennym, że dzieli się z nami ta podróżą w odkrywaniu siebie, pokazując niejako od środka, czym jest życie z zespołem Aspergera. Zanim pojawił się Aaron, wydawało się, że to zaburzenie uniemożliwia wgląd we własne emocje i ujawnienie własnej osobowości. Wiele możemy się od niego nauczyć, a szczególnie podziwu, zrozumienia i szacunku dla niego samego i wszystkich innych dotkniętych zespołem Aspergera.           

Dr Keith Schafer, dyrektor Departamentu Zdrowia Psychicznego, Missouri

Wygraj książkę w konkursie!

Portal Niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników dwa egzemplarze książki pt. „Odnaleźć Kansas. Zespół Aspergera odszyfrowany”, autorstwa Aarona Likensa, ufundowane przez Wydawnictwo eSPe. By wygrać jeden z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org:

 1. Napisz krótko, jaki jest Twój sposób na poznawanie lepiej samego siebie?
 2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 4 stycznia 2018 r. włącznie. Odpowiedzi są przyjmowane wyłącznie drogą mailową – wypowiedzi zamieszczane w komentarzach nie będą brane pod uwagę.

Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone książkami „Odnaleźć Kansas. Zespół Aspergera odszyfrowany”.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu.

Więcej w regulaminie konkursu.

Wyniki

Zwycięzcami konkursu na dwa egzemplarze książki pt. „Odnaleźć Kansas. Zespół Aspergera odszyfrowany” zostali Państwo: Weronika M. i Paweł N. z Łodzi.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Prace konkursowe
  Hanna Pasterny
  03.01.2018, 13:43
  Czy można gdzieś zapoznać się z tekstami, które wpływają na poszczególne konkursy? Chętnie przeczytałabym np. pomysły na walkę ze stereotypami dotyczącymi zaburzeń psychicznych. Tamten konkurs był chyba we wrześniu.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas