Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Konkurs! Wygraj książkę „Odnaleźć Kansas”

21.12.2017
Autor: mat. dystrybutora
Okładka książki Odnaleźć Kansas - zdjęcie autostrady, robione z samochodu

Książka Aarona Likensa pt. „Odnaleźć Kansas. Zespół Aspergera odszyfrowany” to poruszająca opowieść o cierpieniu, nadziei i odwadze. Książkę możesz wygrać w naszym konkursie!

U Aarona Likensa zespół Aspergera zdiagnozowano w wieku 20 lat. Wkrótce potem zaczął spisywać swoje doświadczenia i refleksje. Dzięki szczególnemu darowi autoanalizy udało mu się znakomicie uchwycić i opisać specyfikę postrzegania świata, odszyfrować jego reguły, złamać kod zespołu Aspergera. Jego opis sięga znacznie głębiej niż naukowe, medyczne definicje. Pokazuje nie tyle, czym jest to zaburzenie, ale jak z nim żyć.

Jego refleksje pomogły już wielu chorym, ich bliskim i terapeutom w lepszym zrozumieniu zaburzenia, z którym się zmagają. Niektóre ze sformułowanych przez niego koncepcji są nawet używane przez terapeutów w praktyce klinicznej. Tak jest np. z tytułowym „Kansas”. Mianem tym autor określił sytuację, w którym czuje się pewnie, bezpiecznie i może normalnie funkcjonować. Jeśli ktoś zetknie się z nim w takim stanie, może nawet nie zorientować się, że ma do czynienia z kimś cierpiącym na to zaburzenie.

Lektura obowiązkowa dla rodzin, przyjaciół i terapeutów osób z zespołem Aspergera i zaburzeniami ze spektrum autyzmu, jak również dla wszystkich, którzy chcą spojrzeć na życie z odmiennej, bardzo oryginalnej perspektywy.

Aaron Likens jest zdeterminowany, żeby lepiej zrozumieć siebie i otaczającą go rzeczywistość, i jest czymś niesłychanie cennym, że dzieli się z nami ta podróżą w odkrywaniu siebie, pokazując niejako od środka, czym jest życie z zespołem Aspergera. Zanim pojawił się Aaron, wydawało się, że to zaburzenie uniemożliwia wgląd we własne emocje i ujawnienie własnej osobowości. Wiele możemy się od niego nauczyć, a szczególnie podziwu, zrozumienia i szacunku dla niego samego i wszystkich innych dotkniętych zespołem Aspergera.           

Dr Keith Schafer, dyrektor Departamentu Zdrowia Psychicznego, Missouri

Wygraj książkę w konkursie!

Portal Niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników dwa egzemplarze książki pt. „Odnaleźć Kansas. Zespół Aspergera odszyfrowany”, autorstwa Aarona Likensa, ufundowane przez Wydawnictwo eSPe. By wygrać jeden z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org:

 1. Napisz krótko, jaki jest Twój sposób na poznawanie lepiej samego siebie?
 2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 4 stycznia 2018 r. włącznie. Odpowiedzi są przyjmowane wyłącznie drogą mailową – wypowiedzi zamieszczane w komentarzach nie będą brane pod uwagę.

Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone książkami „Odnaleźć Kansas. Zespół Aspergera odszyfrowany”.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu.

Więcej w regulaminie konkursu.

Wyniki

Zwycięzcami konkursu na dwa egzemplarze książki pt. „Odnaleźć Kansas. Zespół Aspergera odszyfrowany” zostali Państwo: Weronika M. i Paweł N. z Łodzi.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Prace konkursowe
  Hanna Pasterny
  03.01.2018, 13:43
  Czy można gdzieś zapoznać się z tekstami, które wpływają na poszczególne konkursy? Chętnie przeczytałabym np. pomysły na walkę ze stereotypami dotyczącymi zaburzeń psychicznych. Tamten konkurs był chyba we wrześniu.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas