Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

500 plus a działalność gospodarcza

13.12.2017
Autor: L.

Może ktoś mi odpowie, dlaczego dochód z zawieszonej działalności gospodarczej nie jest uważany za utracony? W uzasadnieniu napisali mi, że powinnam zawiesić działalność na podstawie art. 2 pkt 19 lit. e, przecież nie szłam na opiekę nad dzieckiem, tylko rezygnowałam z działalności, od września nie mam dochodu z tego tytułu, a MOPS twierdzi i liczy, że mam.

Szanowna Pani,

niestety, nie napisała Pani, kiedy został złożony wniosek oraz jaka jest data zawieszenia działalności gospodarczej. W myśl przepisów ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, mówiąc o utracie dochodu rozumiemy przez to utratę dochodu spowodowaną m.in. wyrejestrowaniem pozarolniczej działalności gospodarczej lub zawieszeniem jej wykonywania. W razie utraty dochodu prawo do świadczenia wychowawczego ustala się od pierwszego miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła utrata dochodu, nie wcześniej jednak niż od miesiąca złożenia wniosku.

Z poważaniem,

Piotr Wojtewicz, aplikant adwokacki

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas