Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dofinansowanie do laptopa

08.12.2017
Autor: K.

Witam. Moja córka (12 lat) ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, orzeczenie o niepełnosprawności. W szkole korzysta z zajęć rewalidacyjnych oraz integracji sensorycznej. Uczęszcza na terapię w [do wiad. red.]. Zdiagnozowano u niej zespół Aspergera. Ma duży problem w kontaktach z rówieśnikami, boi się odrzucenia przez rówieśników. Unika szkolnych wyjazdów, ma bardzo wąski krąg zainteresowań, praktycznie zamyka się w świecie książek. Chciałbym zakupić córce komputer lub laptop, który byłby pomocny w przystosowaniu do życia w społeczeństwie, pomógłby w nawiązywaniu kontaktów, nauce i w znajdywaniu nowych zainteresowań lub rozwijaniu ich. Czy w związku z niepełnosprawnością mojej córki mógłbym skorzystać z dofinansowania z funduszu PFRON? Jakie są kryteria uzyskania dofinansowania i jak powinienem uzasadnić swój wniosek. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Szanowny Panie,

proszę zwrócić się do swojego powiatowego centrum pomocy rodzinie w celu uzyskania informacji na temat możliwości uzyskania dofinansowania ze środków PFRON.

Niezależnie od tego, warto zwrócić się o pomoc do fundacji lub stowarzyszenia, które pomaga finansowo niepełnosprawnym dzieciom.

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

Prawy panel

Biuletyn

Wspierają nas