Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Koperta” przed Urzędem Miasta miejscem składowania żwiru. A jednak... da się inaczej

10.11.2017
Autor: Beata Dązbłaż, fot. Czytelniczka
Dwa zdjęcia tzw. kopert, na których leżą sterty żwiru

Kilka dni temu zaniepokojona klientka Urzędu Miasta w Krakowie na os. Zgody 2 poinformowała nas, że rano na „kopercie” przed urzędem zobaczyła... wysypany żużel w związku z trwającymi obok pracami remontowymi. Pomogliśmy rozwiązać ten problem.

Jak wyjaśniło nam biuro prasowe Urzędu Miasta w Krakowie, przed budynkiem rozpoczął się remont, w związku z czym konieczne było wyłączenie parkingu z użytku od 2 listopada br., o czym informował odpowiedni znak. Za remont odpowiedzialny jest Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIKiT). Jak jednak przez ten czas osoby z niepełnosprawnością mają załatwić sprawy w urzędzie?

ZIKiT działa

Około południa tego samego dnia dostaliśmy wyjaśnienie i istotne zapewnienie z biura prasowego ZIKiT:

„W zeszłym tygodniu przy UMK w Nowej Hucie, na os. Zgody 2, Wykonawca postawił oznaczenie, że od dnia 2 listopada wszystkie miejsca parkingowe od ul. Ludźmierskiej będą niedostępne w związku z remontem części chodnika oraz nawierzchni jezdni na ul. Ludźmierskiej. Na czas remontu przeniesiemy oznakowanie pionowe wyznaczające miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami, które zostanie wyznaczone pomiędzy budynkiem UMK a Strażą Pożarną”.

Niedługo potem otrzymaliśmy uzupełnienie informacji o udrożnieniu „koperty”:

„Obecnie zostało udrożnione to miejsce, aby ułatwić parkowanie dla osób z niepełnosprawnościami – w tym miejscu. Później, na czas rozbiórki, przeniesiemy oznakowanie pionowe wyznaczające miejsce parkingowe w tym miejscu dla osób z niepełnosprawnościami i wyznaczymy je pomiędzy budynkiem UMK a Strażą Pożarną”.

Udało się

Jak sprawdziła załatwiająca sprawy w Urzędzie Miasta na ul. Zgody petentka, która zaalarmowała nas o zaistniałej sytuacji, faktycznie – już po południu miejsce było udrożnione. Jak sama stwierdziła, podsumowując całą sytuację – „trudno czasami wczuć się w innych i pomyśleć”.

Faktycznie też, ZIKiT wyznaczył dwa miejsca zastępcze dla posiadaczy kart parkingowych.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas