Ostatnie strzelanie pechowe dla Rogowiec

18.03.2010
Autor: Paulina Malinowska-Kowalczyk. Fot.: Paulina Malinowska-Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Czwarte miejsce Katarzyny Rogowiec w biegu biatlonowym na 12,5 km z czterema strzelaniami to jedyny sukces naszych sportowców podczas środowych startów.

Arleta Dudziak- Sama nie potrafię powiedzieć, co się stało. Czwarte miejsce boli. Zła jestem na siebie. Najbardziej złości to, że nie wiem, co zrobiłam źle. Wciąż widzę tę chorągiewkę, która odrobinkę wieje. Czułam się zmęczona na trasie, choć szłam w tempie. Z biegiem nie było źle. Trudno, wcześniej płakała Olena, dzisiaj cieszy się ze złota. To jest sport. Medale nigdy nie są rozdane na początku – powiedziała Rogowiec po ukończonym biegu.

Szło jej bardzo dobrze, wręcz świetnie. Po pierwszych dwóch okrążeniach bez pudła w strzelaniu była pierwsza. Biegła szybko i rywalki nie mogły nadrobić strat aż do trzeciego strzelania. Wtedy nasza reprezentantka spudłowała i po przelicznikach plasowała się na drugim miejscu ze stratą 15,4 s do Kononowej. Polka przegrała medal na ostatnim strzelaniu. Gdyby nie dwa pudła, moglibyśmy cieszyć się z brązowego medalu, a może nawet ze srebrnego.

Bieg wygrała Aleksandra Kononowa z Ukrainy przed rosyjską gwiazdą igrzysk Anną Burmistrową i swoją rodaczką Julią Batenkową.

W czasie tego biegu Burmistrowa przeżyła prawdziwy koszmar, ale też dała popis swojej siły. Kiedy przybiegła na trzecie strzelanie, okazało się, że nie ma ustawionej broni. Trener ustawiał jej karabinek, kiedy już leżała na macie. Być może ta sytuacja sprawiła, że w sumie w całym biegu zaliczyła siedem pudeł. Nie przeszkodziło to jej jednak nadrobić siedmiu minut karnych szybkim biegiem i ostatecznie sięgnąć po srebro. Czyżby ekipie rosyjskiej przestało już zależeć na zdobywaniu medali? Pierwsze miejsce w tabeli prawdopodobnie mają już w kieszeni.

Chcielibyśmy mieć takie problemy, tymczasem Arleta Dudziak zajęła miejsce 12. (ostatnie), a w biegu biatlonowym narciarzy siedzących Polacy uplasowali się w drugiej dziesiątce. Robert Wątor był 14., a Kamil Rosiek 17. Całe podium zajęli Rosjanie, którzy w tej chwili mają już 23 medale, a plasujący się na drugim miejscu tabeli medalowej Niemcy – 12.