Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Krężel i Ogarzyńska znowu w dziesiątce

17.03.2010
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Miniony wtorek w Whistler nie był najszczęśliwszym dniem dla naszych paraolimpijczyków. Wprawdzie niedowidzący Maciej Krężel z przewodniczką Anną Ogarzyńską ukończyli slalom gigant na dziewiątym miejscu, ale prócz tego chyba tylko słowacki trener naszej reprezentacji Peter Matiaszko miał prawdziwe powody do radości. Jego wychowanek, niedowidzący Jakub Krako, zdobył w gigancie drugi złoty medal (przedtem wywalczył złoto w slalomie).

Giganta w Whistler Creekside nie udało się ukończyć naszym zawodnikom siedzącym. Jarosław Rola został zdyskwalifikowany w drugim przejeździe - podobnie jak w slalomie. Jego młodszy kolega Rafał Szumiec, zbierający doświadczenie na IP Soczi 2014, odpadł z rywalizacji po pierwszym przejeździe. Kolejną szansę na zdobycz medalową zjazdowcy będą mieli w środę w slalomie gigancie. Trzymamy kciuki za dwóch zawodników stojących: Andrzeja Szczęsnego, który wystartuje w superkombinacji, i Michała Klosa.

Wyniki SG

Dużo lepiej powodziło się naszym biegaczom i bialtonistom, którzy przypadający we wtorek wolny dzień wykorzystali na spotkanie z Polonią oraz obejrzenie meczu hokejowego Norwegia – Kanada.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas