Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ogień na ulicach Vancouver

12.03.2010
Autor: Maciej Kowalczyk. Fot.: www.sxc.hu
Źródło: IPC

Aż 300 uczestników sztafety z ogniem paraolimpijskim wyszło na ulice Vancouver. W Downtown odbywa się właśnie ostatni 24-godzinny etap sztafety.

Szlak biegnie ulicami miasta, a kończy się na BC Place Stadium, gdzie podczas ceremonii otwarcia igrzysk nastąpi zapalenie znicza paraolimpijskiego w Vancouver.

W ślad za pochodnią podążają tłumy kibiców sportowych, dziennikarzy i przechodniów. Na szlaku ognia zorganizowano happeningi artystyczne i pokazy sportowe. Wśród uczestników sztafety są gwiazdy sportu: Roberto Luongo, pierwszy bramkarz kanadyjskiej drużyny hokejowej, która w zaciętym boju zdobyła przed paroma dniami olimpijskie złoto i Chantal Petitclerc, kanadyjska lekkoatletka-paraolimpijka, pięciokrotna złota medalistka z Pekinu, sportowiec roku 2008 w Kanadzie.

W sztafecie ze zniczem wzięło udział w sumie ponad 600 osób. Znicz w czasie swojej dziesięciodniowej wędrówki odwiedził 11 regionów reprezentujących całą kanadyjską populację (od Ottawy przez Quebec, Toronto, Victorię, Squamish do Whistler i Vancouver). Paraolimpijski ogień zapłonie na dobre  w piątek 12 marca w okolicy BC Place Stadium. Zgaśnie 10 dni później.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy skorzystasz z usług asystenta osobistego w Twoim mieście/gminie?

Biuletyn

Wspierają nas