Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Konkurs! Wygraj książeczkę dla dziecka o trudnych tematach

26.10.2017
Autor: mat. dystrybutora
Okładka książeczki dla dzieci: na środku znajduje się tytuł: Trudne tematy wraz z podtytułem śmierć i pogrzeb. Poniżej jest szkielet zwierzęcia, który trzyma w zębach szkielet ryby. W rogach książki są trzy ogromne kroki koloru beżowego na białym tle okładki

Przełom października i listopada to czas zadumy nad poważnymi tematami przemijania, odchodzenia i śmierci. Jak to wszystko wytłumaczyć małemu dziecku? Na pomoc rodzicom rusza Bianca-Beata Kotoro, która w swojej książeczce odpowiada na najczęściej zadawane przez dzieci pytania o śmierci. Weź udział w konkursie i wygraj ilustrowaną książkę pt. „Trudne tematy. Śmierć i pogrzeb”.

„Biorąc pod uwagę rozwój dziecka i jego odbiór świata, w tekście jest konkretnie opisane, co to znaczy umrzeć, bez metafor i dwuznaczności typu: odszedł czy zasnął. Szeroko rozumiana pamięć o zmarłym oraz tak zwany pierwiastek życia określono w tekście słowem DUSZA, która nie ma tu wymiaru religijnego. Jest określeniem i zobrazowaniem umożliwiającym zrozumienie oraz nazwanie owej abstrakcji dla dziecka. Również konkret i jednoznaczność odbioru słowa niebo i chmury poprzez obraz na etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym umożliwiają dziecku łatwiejsze przejście przez ból i cierpienie po utracie osoby czy zwierzęcia.

Tekst książki jest uniwersalny dla dzieci żyjących w rodzinach wierzących i agnostycznych czy ateistycznych, gdyż jest dostosowany do ich możliwości odbioru świata i poradzenia sobie ze stratą czy zrozumieniem śmierci.”

fragment ze wstępu autorki

 

 

Wygraj książkę w konkursie!

Portal Niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników trzy egzemplarze książki pt. „Trudne tematy. Śmierć i pogrzeb”, autorstwa Bianci-Beaty Kotoro, ufundowane przez Wydawcę Beata Vita. By wygrać jeden z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org:

  1. Napisz krótko o tym, jak wytłumaczyć dziecku, czym jest śmierć?
  2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 9 listopada 2017 r. włącznie. Odpowiedzi są przyjmowane wyłącznie drogą mailową – wypowiedzi zamieszczane w komentarzach nie będą brane pod uwagę.

Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone książkami pt. „Trudne tematy. Śmierć i pogrzeb”.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu.

Więcej w regulaminie konkursu.

Wyniki

Cztery egzemplarze książki pt. „Trudne tematy. Śmierć i pogrzeb” (+1 w bonusie) wygrali Państwo: Sylwia M., Anna K. ze Sławkowa, Krystian C. i Dominika M. z Pniew.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas