Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Nauka jazdy

01.02.2010
Autor: Dominika Trębacz. Ilustr.: www.sxc.hu
Źródło: IntegracjaInfo

Prowadzenie samochodu to nie tylko domena osób pełnosprawnych. Jeździć mogą osoby po złamaniach kręgosłupa, porażeniach dziecięcych, wylewach, udarach czy amputacjach. Z ubiegania się o prawo jazdy nie wykluczają ruchy spastyczne, niski wzrost ani podwójne widzenie. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku, techniki i chęci.

SamochodyKurs prawa jazdy dla osoby z niepełnosprawnością np. w Warszawie to koszt rzędu 1800 zł. Osoby z niepełnosprawnością mogą ubiegać się o dofinansowanie. PFRON w ramach programu Pegaz dofinansowuje do 85 proc. kursu. Dopłaca także do zakwaterowania i wyżywienia, jeśli ktoś chce odbyć kurs poza miejscem zamieszkania. O dofinansowanie można pytać w powiatowych urzędach pracy i Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie. Osoby, które już pracują, na kurs może wysłać zakład pracy, który otrzymuje od PFRON 90 proc. zwrotu kosztów szkolenia.

Informacji na temat nauki jazdy dla osób z niepełnosprawnością można szukać m.in. w dziale Transport. Poradą służy także bohaterka reportażu - Małgorzata Więcek, pod nr. tel.: 0512 378 243.

 

 

Nauka jazdy (mp3, 14 MB)

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas