Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Świadczenie pielęgnacyjne a urlop zdrowotny

08.11.2017
Autor: A.

Czy osoba, która pobiera świadczenie pielęgnacyjne na córkę, która ma 20 lat i studiuje na 2. roku, będzie mogła nadal z niego korzystać, jeśli jej córka zdecyduje się na urlop zdrowotny? Córka ma znaczy stopień niepełnosprawności od 1999 roku.

Szanowna Pani,

wprost z art. 17 Ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych nie wynika, aby świadczenie pielęgnacyjne było uzależnione od studiowania lub nie przez osobę, nad którą sprawowana jest opieka.

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

Prawy panel

Sonda

Co sądzisz o proponowanych przez rząd zmianach w ustawie o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych?

Biuletyn

Wspierają nas