Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pełnomocnik w Katowicach

21.01.2010
Autor: Aleksandra Marzyńska

Samorząd Województwa Śląskiego utworzył stanowisko pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych. Objął je prawnik Jan Zieliński.

Pełnomocnik będzie pomagał w rozwiązywaniu problemów związanych z niepełnosprawnością i będzie miał za zadanie umożliwienie osobom prywatnym oraz organizacjom dostępu do bezpłatnych konsultacji ze specjalistą. Będzie zajmował się wspieraniem ich na rynku pracy oraz udzielał informacji organizacjom na temat dostępnych programów pomocy finansowej z budżetu państwa, programów PFRON, funduszy strukturalnych i możliwości ubiegania się o dotacje.

W zakresie jego kompetencji leży także organizowanie spotkań z organizacjami pozarządowymi i stowarzyszeniami. Jego zadaniem będzie podejmowanie działań przyjętych w "Wojewódzkim programie wyrównywania szans osób niepełnosprawnych oraz przeciwdziałania ich wykluczeniu społecznemu na lata 2008-2010".

Jan Zieliński jest prawnikiem. Od 1992 roku do końca września 2009 r. był dyrektorem Fundacji Kultury Chrześcijańskiej w Katowicach.

Pełnomocnik urzęduje w Katowicach, przy ul. Lompy 14, w pokoju nr 10. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas