Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Likwidacja barier w mieszkaniu

11.11.2017
Autor: N.

Dzień dobry. Mój mąż ma znaczny stopień niepełnosprawności – neurologiczny. Z powodu kłopotów z poruszaniem chciałabym wyrównać poziom podłóg w mieszkaniu i wyremontować łazienkę. Mieszkam w Warszawie, staram się sprzedać mieszkanie. ale na razie bez skutku, dlatego planuje remont mieszkania. Na jaką realną pomoc mogę liczyć? Wiem, że zwrot może wynosić do 95%, ale realnie jaki to jest procent? Jak długo czeka się w Warszawie na rozpatrzenie wniosku i na realizację planu remontu? Czy mogę wyremontować kuchnię, wymienić meble, przenieść kuchnię do innego pomieszczenia, tak by miała większą powierzchnię i tym samym pozwalała mężowi na korzystanie z niej? Obecne pomieszczenie kuchenne jest małe i trudno osobie niepełnosprawnej swobodnie się w niej poruszać. Mąż jest po kilku operacjach neurochirurgicznych, ma niewydolność nerek, niedosłuch jednostronny. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani,

aby uzyskać odpowiedzi na wszystkie postawione pytania, najlepiej jest udać się bezpośrednio do Stołecznego Centrum Osób Niepełnosprawnych: ul. gen. Andersa 5, 00-147 Warszawa.

Pracownicy SCON-u mają aktualną wiedzę, ile zostało jeszcze środków do końca roku, jak długa jest kolejka; omówią także zasady przyznania i rozliczania środków.

Warto także zapoznać się z artykułem na naszym portalu nt. likwidacji barier architektonicznych.

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas