Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wspólnota a likwidacja barier architektonicznych

14.11.2017
Autor: F.

Mam dorosłego niepełnosprawnego ruchowo syna. W tym roku otrzymał on dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych. Mieszkamy w bloku wielorodzinnym (wspólnota). Wspólnota podjęła uchwałę o dofinansowaniu do tego projektu. Wnioskowaliśmy o zbudowanie podjazdu. Zarząd optował za windą, na co musiałam się zgodzić. W połowie września poinformowano mnie, że zarząd postanowił w tym roku nic nie budować. Teraz z rozmowy z przedstawicielem Zarządu wiem, iż chcą na koszt wspólnoty wyremontować schody (wystąpiono o pozwolenie na budowę i takie otrzymano). A jeśli ja dostanę dofinansowanie na likwidację barier, to mam sobie na własny koszt je przebudować. Czy to jest zgodne z prawem? Serdecznie pozdrawiam i będę wdzięczna za informację lub kontakt do prawnika, bo sama sobie z tym nie poradzę.

Szanowna Pani,

warto sprawę przybliżyć jednak prawnikowi. Pytanie, w jakiej formie wspólnota wyraziła zgodę na dofinansowanie i czy ta zgoda zawierała termin dokonania dofinansowania.

Można skorzystać z pomocy prawnika z jednym z Centrów Integracja: Gdynia (tel.: 505 606 776), Warszawa (tel.: 505 602 517) i Zielona Góra (tel.: 570 066 206).

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas