Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Czy mogę odliczyć opatrunki od podatku?

26.11.2017
Autor: N.

Czy mogę odliczyć wydatki na zakup opatrunków vac, Renasys F przy leczeniu stopy cukrzycowej? Mam orzeczoną na 2 lata niepełnosprawność w stopniu znacznym. W moim urzędzie skarbowym tego nie wiedzą.

Szanowny Panie,

w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej można odliczać m.in. wydatki poniesione na zakup leków, których stosowanie zalecił lekarz specjalista. W przepisach prawa farmaceutycznego znajduje się definicja, jakie wyroby można uznać za leki. Są to: leki apteczne, gotowe, recepturowe oraz produkty lecznicze. W Urzędowym Wykazie Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znajdują się wszystkie leki i produkty lecznicze, dostępne w Polsce.

W ww. dokumencie nie zostały natomiast wymienione materiały opatrunkowe, dlatego w myśl interpretacji podatkowych ich zakupu nie można niestety odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej (interpretacja nr IPTPB2/4511-802/15-2/Aku).

Zachęcam do zapoznania się z informacjami na naszym portalu dotyczącymi tzw. ulgi rehabilitacyjnej.

W razie wątpliwości dotyczących spraw podatkowych zalecam kontakt z Krajową Informacją Podatkową, czynną od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00. Z telefonu stacjonarnego: 801 055 055, z telefonu komórkowego: 22 330 03 30.

Z poważaniem,

dr Michał Urban, radca prawny

Prawy panel

Sonda

Czy skorzystasz z usług asystenta osobistego w Twoim mieście/gminie?

Biuletyn

Wspierają nas