Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ważność legitymacji

24.11.2017
Autor: R.

Jak się ma sprawa do osób przed 60 r. ż., które mają orzeczenie wydane na stałe? Bo z tego co wyczytałam, legitymacje będą wydawane na 5 lub 10 lat.

Szanowna Pani,

zgodnie z art. 6ca ust. 3 Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, okres ważności legitymacji nie może być dłuższy niż:

  1. 5 lat – w przypadku legitymacji dokumentujących niepełnosprawność;
  2. 10 lat – w przypadku legitymacji dokumentujących stopień niepełnosprawności wystawionych osobom, które nie ukończyły 60. roku życia.

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

Prawy panel

Sonda

Co zapamiętałaś/-eś z ostatniej komisji orzekającej o niepełnosprawności – Twojej lub Twojego dziecka?

Biuletyn

Wspierają nas