Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dofinansowanie edukacyjne

20.10.2017
Autor: T.

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie dofinansowania – mam 29 lat, umiarkowane orzeczenie o niepełnosprawności, obecnie nie pracuję – ze względu na lepszy stan zdrowia chciałabym bardzo wrócić jeszcze jak najszybciej się da na studia, zaczęłam dwa kierunki, bardzo chciałabym również skończyć płatne kursy czy szkolenia – czy są Państwo mi w stanie jeszcze pomóc w tym, aby się w tym kierunku rozwijać, bardzo będę wdzięczna za informacje, pozdrawiam cieplutko.

Szanowna Pani,

zalecam zapoznanie się z programem PFRON „Aktywny Samorząd”, z pomocą którego osoby niepełnosprawne mogą zdobyć środki finansowe na podjęcie nauki. Program obejmuje: studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym, kolegia oraz szkoły policealne.

Pomoc mogą uzyskać osoby posiadające znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności.

W przypadku pobierania nauki jednocześnie na dwóch lub więcej kierunkach studiów wyższych, kwota dofinansowania do czesnego na drugim i kolejnych kierunkach może wynieść do 50% kosztów czesnego ponoszonego na każdym z tych kierunków nauki. Uzyskanie środków powyżej kwoty 1500 zł jest możliwe, jeśli wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu nie przekracza kwoty 583 zł (netto) na osobę.

Celem uzyskania szczegółowych informacji, proponuję udać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Z poważaniem,

Piotr Wojtewicz, aplikant adwokacki

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas