Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pobyt w sanatorium a dodatkowe 21 dni urlopu

27.10.2017
Autor: H.

Dzień dobry. Mam stopień niepełnosprawności umiarkowany. Czy w ramach 21 dni urlopu na uczestniczenie w turnusie rehabilitacyjnym mogę wyjechać do sanatorium na leczenie uzdrowiskowe? Dla mnie jest to rehabilitacja, ponieważ stacjonarnie nie mogę uzyskać stacjonarnej rehabilitacji w przychodni.

Szanowna Pani,

art. 20 ust. 1 pkt 1 Ustawy o rehabilitacji, daje prawo do korzystania ze zwolnienia w wymiarze 21 dni roboczych, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, osobie zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, jednak tylko w celu uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym. Osoby skierowane do sanatorium przez lekarza NFZ nie mogą, podobnie jak osoby korzystające z prewencji rentowej ZUS, z takiego zwolnienia korzystać.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas