Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

7-godzinny wymiar czasu pracy

27.10.2017
Autor: C.

Witam! Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności, czy 7-godzinny wymiar czasu pracy obowiązuje mnie ustawowo, czy muszę uzyskać zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o celowości skróconego wymiaru czasu pracy?

Szanowna Pani,

zgodnie z art. 15 Ustawy z dn. 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 2046), czas pracy osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo.

Z poważaniem,

Piotr Wojtewicz, aplikant adwokacki

Prawy panel

Sonda

Jak w tym roku spędzisz wakacje?

Biuletyn

Wspierają nas